Trenér Nedvěd zhodnotil uplynulý divizní ročník Žďasu

Ročník 2017-18 patřil v moravskoslezské divizi D především týmům z Vysočiny. Třetí místo obsadil tým FC Žďas Žďár nad Sázavou. Sezonu krátce zhodnotil hlavní trenér Petr Nedvěd.

Jak jste byl spokojen s jarní částí soutěže?
Kvůli pokaženému konci jsem nebyl spokojen s dosaženým umístěním ani počtem bodů. Bohužel tím koncem jsme pokazili celoroční práci. Samozřejmě plnou zodpovědnost za tyto výsledky nesu já.

Oproti minulým létům se hrálo ve Žďáře místo o záchranu, dokonce o první příčku tabulky. Měli jste na to, aby jste letos vyhráli divizi?
K vítězství v soutěži potřebujete, aby se sešlo víc věcí naráz. Předpokladem je kvalitní kádr, musí se vyhýbat zranění a absence hráčů, dobrý los, zájem vedení a určitě velkou roli hraje i štěstí. V rozhodujících okamžicích musí na hřišti převzít zodpovědnost klíčový hráči a svým výkonem strhnout ostatní. U nás se toto nesešlo a proto jsme na vítězství neměli.

V domácím prostředí se vám vedlo výborně a dokonce jste dvanáct zápasů v řadě vyhráli. Poslední dva zápasy tuto bilanci trochu pokazili, ale co jinak povíte o výkonech před vlastními fanoušky?
Až na ten poslední zápas s Bíteší, to bylo doma dobrý. Na podzim, kdy jsem u mužstva nebyl, bylo doma osm zápasů a na jaře šest. Tak jak se na podzim vyhrálo venku pouze jednou a to v posledním kole v Bíteši, tak zrovna Bíteš nás porazila v posledním zápase doma. Na toto utkání nezapomenu, jelikož jsme dokázali prohrát s nejslabším soupeřem, co tu na jaře byl. Zrovna v tomto utkání se projevilo, že nám chybělo i trocha štěstí, jelikož z trvalé převahy a spousty šancí jsme trefili pouze 4x tyč !!

Venku to bylo obráceně. Po výhrách v H.Brodě a Třebíči, přišlo v posledních třech venkovních zápasech čtrnáct inkasovaných branek, co na to říkáte?
Venku se to zlomilo v Rosicích, kde po chybách brankáře a obrany jsme prohrávali v 6. minutě 2:0. Pak jsme si vytvořili nějaké šance, kde jsme se mohli vrátit do utkání, ale místo toho přišla penalta a gól z 35. metrů na 4:0 a bylo po zápase. Tady jako by se to zlomilo a pak jsme dostávali góly skoro z každé situace. V Bzenci soupeř v první půlce měl pět střel na bránu a dal čtyři góly a břevno. My tam vedli 1:0 měli i další šance a nic. Bohužel v posledních utkáních nás nepodrželi ani gólmani a produktivita v naší ofenzivě byla žalostná.

Šanci ale dostali na jaře někteří dorostenci, jak jste viděl jejich zapracování do týmu?
Cílem bylo začlenit dorostence, jelikož za poslední dva roky se žádný moc neuchytil v A mužstvu a nedostávali moc příležitostí. Nakonec během jara nastupovali čtyři dorostenci a v základu ke konci hráli i dva dorostenci z loňska ročníku 98. Bohužel dorostenci z různých důvodů nám nebyli k dispozici po celé jaro.

Je někdo, koho byste za jarní výkony vyzdvihl?
Nikoho nechci vyzdvihovat, jelikož je to kolektivní sport. Všichni mají své úkoly v utkání a je těžké rozhodnout, kdo je platnější a zaslouží si vyzdvihnout. V každém utkání to může být někdo jiný. Každý měl svůj podíl na úspěchu i neúspěchu.

Nová sezóna klepe na dveře. Kdy začnete trénovat a s jakým kádrem vstoupíte do krátké letní přípravy?
Trénovat budeme od 9.7. Máme v plánu čtyři přípravná utkání, utkání v MOL Cupu a 14 tréninků do mistráku. Jelikož jsou jen čtyři týdny na přípravu, musíme se tomu přizpůsobit. Kádr by měl být snad stejný jako na jaře a doplněn o končící dorostence ročníku 99.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz