Search
Close this search box.

Trenér Motorletu Martin Poustka je se zimní přípravou fotbalistů spokojen

Zimní přípravné období je minulostí. Druhý březnový víkend přichází ostrý start mistrovských soutěží. Divizní áčko přivítá doma v sobotu 10. března od 10:15 Hostouň. Přeborové béčko začne svou záchranářskou misi v neděli 11. března ve 14:30. Do Jinonic přijede mužstvo ČAFC. Ostrý test proti týmu stejně ohroženému sestupem.


Již tuto sobotu čeká Motorlet start do jarní části soutěže. Jak jsi spokojen s přípravou?

S přípravou jsme spokojeni. Splnili jsme vše, co bylo plánováno. Taktéž docházka a přístup kluků byl v pořádku. Odehráli jsme celkem 8 utkání s týmy napříč 3.ligy, divize a přeboru plus zápasy B týmu. Týdenní tréninkový proces se 4 tréninky na hřišti s míčem probíhal díky dobrým klimatickým podmínkám bez problémů. Vždy 1 trénink probíhal v hale, kde se kluci věnovali rozvoji síly nebo kompenzaci.

Napověděly ti přípravné zápasy o sestavě, která vyběhne na trávník k úvodnímu utkání?
Celá příprava včetně odehraných zápasů napověděla o složení sestavy. Nicméně na některých postech máme větší konkurenci. než tomu bylo v podzimní části, za což jsem rád a věřím, že zdravá konkurence v dobrém mužstvu a partě zapůsobí dobře a pomůže oběma našim týmům A i B k naplnění cílů.

Na straně příchodů je víc jmen než na straně odchodů. Jak hodnotíš přínos nových hráčů?
Potřebovali jsme obě mužstva doplnit, a tak je logické, že jsme více hráčů přibírali než pouštěli. Myslím, že jsme na papíře silnější a noví hráči přinesou očekávanou kvalitu. Našim úkolem je, aby se toto potvrdilo v samotných zápasech a naši kluci sbírali body v divizi i přeboru.

V prvních šesti jarních kolech hraje Motorlet se čtyřmi mužstvy z čela tabulky na domácím hřišti. Rozhodnou tyto zápasy o možném návratu do boje o čelo tabulky? Současná zráta je desetibodová.
Obě soutěže, jež se naše mužská kategorie účastní jsou nesmírně vyrovnané a každá bodová šňůra nás posune výš. Domácí prostředí nám navíc s pokorou a úctou k soupeři velí naplno bodovat bez ohledu na to, s kým zrovna hrajeme. Během jarní části bychom chtěli posunout v obou soutěžích Motorlet do vyšších pater, protože s podzimními výsledky jsme nebyli spokojeni.

Kádr hráčů Motorletu pro jarní část sezony
Brankáři: Tomáš Foferka, Dominik Grégr, Jan Bártl, Vít Sklenář

Hráči: Yervand Arzumanyan, Vojtěch Burýšek, Daniel Duch, Patrik Ducháček, David Eppert, Martin Filip, Marek Gábor, Ondřej Janda, Jakub Jonáš, Jan Karbulka, Tomáš Kordač, Václav Kotrba, Luboš Kučera, Kyrylo Kupziionov, Tomáš Lukič, Štěpán Maruš, Ondřej Měska, Pavel Nerad, Jan Penc, Martin Podzemský, Jan Pyšek, Jan Rajnoch, Matěj Rajnoch, Filip Rambousek, Nikolas Salašovič, David Scharf, Šimon Scharf, Jiří Sodoma, Edis Šahini, Pavel Tylšar, Tomáš Valín, Ondřej Vrabec, Sebastián Zdichynec, Antonín Zítka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient