Trenér Motorletu Martin Poustka je se zimní přípravou fotbalistů spokojen

Zimní přípravné období je minulostí. Druhý březnový víkend přichází ostrý start mistrovských soutěží. Divizní áčko přivítá doma v sobotu 10. března od 10:15 Hostouň. Přeborové béčko začne svou záchranářskou misi v neděli 11. března ve 14:30. Do Jinonic přijede mužstvo ČAFC. Ostrý test proti týmu stejně ohroženému sestupem.


Již tuto sobotu čeká Motorlet start do jarní části soutěže. Jak jsi spokojen s přípravou?

S přípravou jsme spokojeni. Splnili jsme vše, co bylo plánováno. Taktéž docházka a přístup kluků byl v pořádku. Odehráli jsme celkem 8 utkání s týmy napříč 3.ligy, divize a přeboru plus zápasy B týmu. Týdenní tréninkový proces se 4 tréninky na hřišti s míčem probíhal díky dobrým klimatickým podmínkám bez problémů. Vždy 1 trénink probíhal v hale, kde se kluci věnovali rozvoji síly nebo kompenzaci.

Napověděly ti přípravné zápasy o sestavě, která vyběhne na trávník k úvodnímu utkání?
Celá příprava včetně odehraných zápasů napověděla o složení sestavy. Nicméně na některých postech máme větší konkurenci. než tomu bylo v podzimní části, za což jsem rád a věřím, že zdravá konkurence v dobrém mužstvu a partě zapůsobí dobře a pomůže oběma našim týmům A i B k naplnění cílů.

Na straně příchodů je víc jmen než na straně odchodů. Jak hodnotíš přínos nových hráčů?
Potřebovali jsme obě mužstva doplnit, a tak je logické, že jsme více hráčů přibírali než pouštěli. Myslím, že jsme na papíře silnější a noví hráči přinesou očekávanou kvalitu. Našim úkolem je, aby se toto potvrdilo v samotných zápasech a naši kluci sbírali body v divizi i přeboru.

V prvních šesti jarních kolech hraje Motorlet se čtyřmi mužstvy z čela tabulky na domácím hřišti. Rozhodnou tyto zápasy o možném návratu do boje o čelo tabulky? Současná zráta je desetibodová.
Obě soutěže, jež se naše mužská kategorie účastní jsou nesmírně vyrovnané a každá bodová šňůra nás posune výš. Domácí prostředí nám navíc s pokorou a úctou k soupeři velí naplno bodovat bez ohledu na to, s kým zrovna hrajeme. Během jarní části bychom chtěli posunout v obou soutěžích Motorlet do vyšších pater, protože s podzimními výsledky jsme nebyli spokojeni.

Kádr hráčů Motorletu pro jarní část sezony
Brankáři: Tomáš Foferka, Dominik Grégr, Jan Bártl, Vít Sklenář

Hráči: Yervand Arzumanyan, Vojtěch Burýšek, Daniel Duch, Patrik Ducháček, David Eppert, Martin Filip, Marek Gábor, Ondřej Janda, Jakub Jonáš, Jan Karbulka, Tomáš Kordač, Václav Kotrba, Luboš Kučera, Kyrylo Kupziionov, Tomáš Lukič, Štěpán Maruš, Ondřej Měska, Pavel Nerad, Jan Penc, Martin Podzemský, Jan Pyšek, Jan Rajnoch, Matěj Rajnoch, Filip Rambousek, Nikolas Salašovič, David Scharf, Šimon Scharf, Jiří Sodoma, Edis Šahini, Pavel Tylšar, Tomáš Valín, Ondřej Vrabec, Sebastián Zdichynec, Antonín Zítka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.