Trenér Martin Hašek hodnotí výhru v osmifinále MOL Cupu

„Chtěli jsme postoupit dále. Jsme sice ve stavu, kdy je pro nás těžké hrát dvě soutěže. Na podzim se jednalo už jen o tento duel. V případě postupu bychom hráli zase až někdy v březnu nebo dubnu. Je tedy dostatek času na uzdravení se, případně přivést v přestupovém okně další hráče. O postup jsem hodně stáli. Tým nastoupil prakticky ve stejném složení jako v pátek s Teplicemi. Začali jsme dobře a vstřelili branku. Příbram pak sice více držela míč, ale nebyla moc nebezpečná. Od nás tam bylo pár situací, které nebyly úplně dotaženy až do podoby gólové šance. Hrál se takový průměrný fotbal, šlo spíš o boj ve středu pole. Ve druhé půli jsme přidali druhý gól, jenže už ve stavu, kdy dva hráči byli na vystřídání. Ze hry jsme je stáhnout nemohli, protože na lavičce náhradníků jsme nedisponovali vhodným řešením. Po druhém gólu už Júsuf musel ze hry, takže jsme dali Vaníčka nahoru. Martin Hašek byl tím druhým hráčem na střídání. Toho jsme posunuli o něco výše a dali pod něj Josefa Jindřiška. Pepa odehrál v pondělí celý zápas za juniorku. Konec duelu jsme odehráli v píli. Soupeř si nic nevypracoval. Ještě jsme trefili tyč Júsufem. Příbram sice snížila po rohovém kopu, ale to byla jediná šance ve druhé půli. Zápas jsme měli relativně pod kontrolou, vzhledem k našemu momentálnímu stavu. Ohromně si toho vážím. Jediný úkol je se vyzdravit,“ byl spokojen s postupem do čtvrtfinále.

Kouč Bohemians byl rád za výhru po dvou porážkách svého týmu: „Potřebovali jsme nějaký úspěch. S Plzní jsme úspěšní byli. Předvedli jsme výborný výkon, s kvalitním soupeřem, hrál se skvělý fotbal a my v tom testu obstáli. V Mladé Boleslavi jsme nehráli dobře a dostali tři góly. Naposledy proti Teplicím jsme hráli velmi dobře, ale prohráli. Díky tomuto výstupu se můžeme nechat oklepat.“

1. FK Příbram – Bohemians Praha 1905 1:2

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.