Třebíčští policisté objasnili krádeže

Kriminalisté třebíčského územního odboru objasnili případ, ve kterém se majetkové trestné činnosti dopustil student. V jednom případě se podílel na krádeži věcí v hodnotě přes sto tisíc korun v bytě a ve druhém okradl ve škole svoji spolužačku. Osmnáctiletý mladík byl obviněn ze spáchání tří trestných činů, jeho o dva roky starší komplic čelí obvinění ze dvou přečinů.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání mladých mužů. „Muži ve věku osmnáct a dvacet let, oba z Třebíčska, byli obviněni z přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody spáchaných ve spolupachatelství, mladší z nich ještě navíc z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Osmnáctiletý muž je obviněn z toho, že ve čtvrtek 8. března okradl ve škole v Třebíči svoji spolužačku. Mladé ženě vzal z tašky, kterou měla odloženou ve třídě, peněženku. Její majitelka v ní měla uloženou finanční hotovost, platební kartu, doklady a další věci. Při krádeži jí vznikla škoda přes šest tisíc korun. Odcizené peníze muž použil pro svoji potřebu, kdy většinu prohrál v herních automatech. O několik dní později se dohodl na další krádeži s dvacetiletým kamarádem. Podařená dvojice se rozhodla, že okrade muže, kterého oba znali. Obviněný osmnáctiletý mladík ho vylákal do zábavního podniku, a když oba odjeli z města, jeho dvacetiletý komplic se v Třebíči vloupal do bytu, o kterém se domníval, že v něm muž bydlí, to ale ve skutečnosti nebyla pravda. V bytě odcizil komponenty k počítači v hodnotě přes sto tisíc korun. Věci odnesl a ukryl je v lese v keři. Po odhalení obviněný muž odcizené komponenty vydal a převzal si je zpět jejich majitel.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněným mužům hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!