Třebíčským hokejistům odstartovala příprava na další ligový ročník

Po více než dvou měsících se 30.4.znovu sešli hokejisté Horácké Slavie Třebíč, aby zahájili přípravu na další ligový ročník. Trenérská dvojice Martin Sobotka – Jaroslav Barvíř měla pro první trénink k dispozici šestnáct hráčů. Klub ale stále vyvíjí aktivitu a jedná s potenciálními posilami, takže kádr ještě rozhodně nemá konečnou podobu. V týmu také už chybí David Dolníček, který ukončil kariéru, ale také další hráči, kteří už v Třebíči nebudou pokračovat.

Více než dva měsíce odpočinku měli k dispozici nejen hráči, ale i trenéři Horácké Slavie. Ale i v té době se v Třebíči pracovalo a stále pracuje na tom, aby kádr byl kvalitní a byl kvalitně připraven na ligové boje.

„Přípravu jsme zahájili dnes, tedy 30. dubna, a trvat bude až do 29. června, což je devět týdnů intenzivní práce. Pátý týden přípravy bude herní, naplánovaný tam máme tenis, chtěli bychom sehrát i přátelské fotbalové utkání. V minulých letech se nám náš model přípravy osvědčil, proto se nebude měnit ani letos. Pondělí, středa a pátek bude trénink dopolední, ale zato intenzivní a delší. Úterý a čtvrtek čeká hráče dvoufázový trénink,“ nastínil hlavní trenér Martin Sobotka, jak by měla probíhat suchá část přípravy.

Letní dřina bude rozfázována na několik částí, tou nejnáročnější je hned ta první, v níž musí hráči nabrat objemovou sílu.
„V první části přípravy půjdeme hodně do objemů, budeme hodně využívat běh v kombinaci s posilovnou u Bílého Králíka, kde je k dispozici TRX a BOSA. Zpestřením bude letos i pár lekcí kickboxu. Chceme, aby to nebyla jen dřina, ale aby to kluky i bavilo. Druhý blok už bude zaměřen na dynamiku a rychlost. Po dovolené se sejdeme 23. července, kdy si dáme ještě týdenní blok na suchu a v neděli 29. července večer by už mohla být k dispozici ledová plocha. Nejpozději by to mělo být v pondělí 30. července dopoledne, to ještě uvidíme,“ dodává třebíčský lodivod Martin Sobotka, který na lavičce Horácké Slavie s kolegou Jaroslavem Barvířem zahajuje už třetí sezónu.

Přípravu s Horáckou Slavií začal i brankář Pavel Jekel, ale o pozici brankáře bude zároveň bojovat i v Brně. „Záleží na Pavlovi, jakou pozici si v Brně vybojuje. Teď se ale připravuje s námi, v srpnu uvidíme. K dispozici jsou Michal Vodný a Silvester Kusko, Lukáš Hort, Václav Čejka, Ondřej Malec, Lukáš Paták. Na zkoušku přišel Daniel Kabelka a připravují se s námi i další kluci, kteří pochází tady z Třebíče – Aleš Trnka, Matěj Novák a Radim Ferda. V pondělí 7. května by se k nám měli připojit další kluci z brněnské juniorky. Bude pak záležet na nich, jestli si vybojují místo u nás v první lize nebo se vrátí do juniorky Komety,“ vysvětluje Martin Sobotka.

I v nové sezóně bude pokračovat spolupráce s třináctinásobným mistrem republiky Kometou Brno, která se osvědčila oběma klubům. „Ano, mohu potvrdit, že s Kometou Brno jsme se dohodli na další spolupráci. V pondělí 7. května se k našemu týmu připojí další mladí hráči z Komety a pokusí se zabojovat o místo v první lize mužů. Od nás dostanou tuto šanci a bude na nich, jak se s ní poperou,“ informuje Radek Novák, jenž má nově jako sportovní manažer na starosti nejen mládež, ale i tým mužů.

Co ale fanoušky zajímá určitě nejvíc, jsou jména posil. U těch zatím Radek Novák nechtěl být konkrétní kvůli nedokončeným jednáním. Ostatně vždy bylo v Třebíči zvykem, že hráči byli zveřejňováni až po dotažení všech jednání ke zdárnému konci. A tak tomu bude i nadále.

„My jednáme už měsíc a půl, snažíme se zajistit kvalitní kádr a chceme mít dvě kvalitní formace poskládány z hráčů, kteří u nás budou pod smlouvou. Jména ale budeme zveřejňovat až po dokončení jednání. Dřív by to nebylo fér vůči hráčům, ani vůči fanouškům,“ vysvětluje nový sportovní manažer Horácké Slavie Třebíč, Radek Novák, který ale slíbil, že jakmile bude některé jednání dotaženo, informaci fanouškům rád předá.

V Třebíči nepokračuje obránce Jiří Wasserbauer, který se rozhodl jít cestou druhé ligy v kombinaci s občanským zaměstnáním. Jeho jmenovec Jan Wasserbauer se rozhodl nevyužít novou nabídku a rozhodl se zkusit štěstí v jiném týmu. „Jan Wasserbauer je obětavým hráčem, který neváhal nasadit pro tým někdy i své zdraví a v některých případech dokonce jeho obětavost skončila i zraněním. Za to si vysloužil respekt u spoluhráčů i fanoušků. Horácká Slavia Janovo rozhodnutí respektuje a děkuje mu za několikaleté výborné služby,“ přidává poděkování Janu Wasserbauerovi sportovní manažer Horácké Slavie Třebíč Radek Novák. Nové kontrakty pak nebyly po vyhodnocení minulé sezóny nabídnuty obránci Tomáši Kalábovi a útočníku Richardu Kristlovi. Všichni tři hráči si hledají nová angažmá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.