Search
Close this search box.

Třebíčská radnice odstartovala kampaň na podporu sběru baterií

„Zbavte se mrtvoly. Pomůžete lidem v nouzi“ – tímto netradičním sloganem pojala třebíčská radnice zpracování kampaně k soutěži měst ve sběru baterií. Ta probíhá od 16. dubna do 15. října letošního roku a jejím cílem je zvýšit množství baterií vytříděných v regionu a přispět tím k ochraně životního prostředí.

V Kraji Vysočina se kromě Třebíče zapojilo do soutěže Baterkománie dalších 19 měst. Nejúspěšnější město získá od organizátorů soutěže, kterými je Kraj Vysočina a ECOBAT s.r.o., finanční příspěvek ve výši 50 tisíc korun pro charitativní nebo obecně prospěšné účely. „V případě úspěchu v soutěži budou získané peníze použity na podporu projektu Diecézní charity Brno – Oblastní charity Třebíč s názvem Charitní záchranná síť. Ta se zaměřuje na pomoc lidem v nouzi, kteří nedosáhnou na standardní státní pomoc, nebo i přes tuto pomoc žijí pod hranicí důstojného života,“ uvedla místostarostka města Marie Černá. „Zapojit se do soutěže je velmi snadné. Přineste použité baterky do sběrných boxů, které jsou umístěny ve vstupních halách Městského úřadu na Karlově i Masarykově náměstí, nebo ve sběrných dvorech. Pomůžete tím životnímu prostředí i lidem v nouzi,“ dodala Černá.

Pouze polovina baterií končí na recyklaci. Každá baterka, která skončí ve směsném odpadu, škodí přírodě. Na skládce i ve spalovně, v obou případech se z ní uvolňují škodlivé látky, včetně těžkých kovů, které znečišťují ovzduší, půdu, podzemní a povrchové vody. Přitom recyklací se z použitých baterek získávají druhotné suroviny, zejména kovy, které mohou sloužit k výrobě nových produktů.

„Proto trochu s nadsázkou, ale s hlavním cílem oslovit lidi, říkáme: Zbavte se mrtvoly, pomůžete lidem v nouzi a vyzýváme Třebíčany, aby se zapojili. Aktuálně pro charitu, stabilně pro naše životní prostředí. Všem, kdo se zapojují a zapojí, předem děkujeme,“ doplnila Marie Černá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient