Třebíčská nemocnice získá od hokejistů jihlavské Dukly finanční dar

Každá z pěti nemocnic Kraje Vysočina dostane od Dukly Jihlava finanční dar ve výši 12 tisíc korun. Vedení klubu tak rozdělí polovinu výtěžku z únorové aukce alternativních dresů. Druhá část výdělku z prodeje bíle laděných dresů, ve kterých hráči A týmu odehráli domácí zápas proti Vítkovicím a pět venkovních duelů, zůstává klubu.

Každá z nemocnic využije částku dle svých potřeb. Nemocnice Třebíč částku přidá k dalším darům a v rámci dlouhodobě zaměřené aktivity ji využije na nákup nových polohovacích lůžek. „Dárci mimo okres Třebíč nejsou příliš častí a tak si daru velmi vážíme. Tím spíše, že sportovní kluby se často samy potýkají s finančními problémy a tento přístup je o to vzácnější,“ komentuje rozhodnutí Dukly Jihlava ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová.

„Bereme hokej velice vážně, ale uvědomujeme si, že jsou i důležitější věci. Chtěli jsme tak vyjádřit sounáležitost s celou Vysočinou. Jak fanoušci, tak talentování hráči k nám přichází z celého kraje a my si toho vážíme, tento krok toho může být důkazem,“ vysvětlil jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.