Třebíč se v Rosicích rvala jako lev, ale na body to nestačilo

Třebíč prohrála v Rosicích 2:0. Přes bojovný výkon to na body nestačilo, když Třebíč do inkriminované 58. min. držel nad vodou výborně chytající Rychetský. V ten okamžik hlavní rozhodčí nařídil problematickou penaltu, kterou Malata proměnil.

Rosice byly po celé utkání lepším týmem, vytvořili si řadu brankových příležitostí, které ovšem nedokázali zužitkovat nebo jim v cestě stál výborně chytající Rychetský. Domácí měli první velkou příležitost hned v 1. min., kdy Malata tváří v tvář Rychetského mířil na vzdálenější tyč jeho branky vedle. V 11. min. Rychetský zmařil brankovou příležitost Pazourka, který ho, po přihrávce Novotného, nedokázal překonat z malého vápna. Ve 14. min. měl brankovou příležitost opět Malata, i tentokrát ale mířil vedle tyče Rychetského branky. Chvíli na to domácí Pazourek nedokázal překonat dobře vyběhnuvšího Rychetského. Třebíč se poprvé v tomto utkání připomněla v 37. min., kdy po faulu na Beránka trestný kop Kruly skončil na tyči domácí branky.

Ve druhém poločase v 58. min. posoudil hlavní rozhodčí zákrok Thomase na Malatu ve velkém vápně jako penaltový a sám postižený hráč přesnou střelou k tyči ukončil čekání na gól domácích. Následně Třebíč vsadila vše na útok s cílem vyrovnat, navíc v 82. min. byl vyloučen domácí Buchta po druhé žluté kartě. Třebíč ale této výhody nedokázala nijak využít, navíc v poslední minutě utkání inkasovala do otevřené obrany druhý gól po střele Moučky.

FC Slovan Rosice – HF Třebíč 2:0

Sestava Rosice: Zádrapa – Černý, Krejčí, Drbal, Vítámvás – Buchta, Kugler (64. Havlássek) – Novotný (80. Moučka), Selinger (76. Přichystal), Pazourek – Malata.
Sestava Třebíč: Rychetský – Suchna, Houser, Pecka, Bence (67. Rajpaul) – Gordon (21. Maleta), Thomas, Beránek, Florián, Novák – Krula.

Branky: 58. Malata z pen., 90. Moučka. Rozhodčí: Bernatík – Hanák, Vlk. Delegát: Sedláček. ŽK: 4 (Buchta, Malata, Novotný, Selinger) – 2 (Thomas, Beránek). ČK: 0 – 1 (82. Buchta). Diváků: 170.