Tragédie v Kralupech, na místě je šest mrtvých

Dnes v dopoledních hodinách se v Kralupech nad Vltavou odehrála jedna z největších tragédií v průmyslových provozech na území Česka za posledních 50 let. Vyžádala si šest obětí, dva lidé byli zraněni. Výbuch nezpůsobil požár, nedošlo ani k úniku jakýchkoliv nebezpečných látek.
V areálu místní chemičky explodovala tankovací nádrž. Explozi předcházelo čištění prázdné nádoby na pohonné hmoty. Na místo okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Podle policejní tiskové mluvčí bylo na místě několik desítek policistů z obvodních oddělení, služby kriminální policie a vyšetřování, včetně výjezdové skupiny Územního odboru policie Mělník. Na místo dorazila také výjezdová skupina Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, specialisté z oddělení kriminalisticko-technických expertíz a další znalci z různých oborů. „Zajistili jsme místo výbuchu a do pozdních večerních hodin probíhalo ohledání jeho místa. K omezení dopravy nedošlo, neboť je objekt mimo komunikaci,“ dodala tisková mluvčí PČR Mělník Markéta Johnová.
Dva zmiňovaní zranění byli transportováni do nemocnic v Praze se středně těžkými zraněními. Oba jsou mimo ohrožení života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.