Tradiční setkání pěstounských rodin z Libereckého kraje uspořádalo oddělení sociální péče

Na setkání byli pozvaní pěstouni na přechodnou dobu z celého kraje a jim svěřené děti, včetně biologických nezletilých dětí pěstounů. Setkání se zúčastnili téměř všichni zařazení pěstouni na přechodnou dobu a jejich rodiny, nejmladším dětem bylo několik měsíců.

Program pátečního podvečera zahájila přednáškou Zdeňka Svobodová na téma Kde čerpat sílu a zdroje pro další péči o děti. Po přednášce přítomné pěstouny zástupkyně krajského úřadu informovaly o aktuální situaci i zaváděných novinkách v pěstounské péči na přechodnou dobu v rámci Libereckého kraje a následně měli všichni prostor pro vzájemné sdílení zkušeností z praxe.

V sobotu pokračoval program přednáškou Pražského kreativního centra Loono s praktickými ukázkami na téma Na prevenci a zdraví záleží. Den účastníci zakončili wokrshopem na téma arteterapie, na kterém měli pěstouni možnost si vyrobit a odvézt své vlastní podzimní aranžmá.

Po dobu programu pro pěstouny se o dětské účastníky víkendového setkání vzorně staraly pracovnice Centra volného času Arabela v Liberci, které pro děti připravily zajímavé aktivity, a pečovaly i o úplně nejmladší účastníky setkání. Např. si děti zahrály jak v přírodě, tak i v prostorách hotelu nebo si vyrobily svícen.

Pěstouni na závěr sobotního odpoledne ocenili možnost zúčastnit se společného podzimního setkání pod záštitou krajského úřadu, které není v ostatních regionech úplně běžné. Pěstouni i jejich děti hodnotili program i pobyt kladně a projevili zájem setkávat se a sdílet svoje radosti i strasti v průběhu péče o svěřené děti. Pro příště by opět uvítali uspořádat setkání pouze pěstounů na přechodnou dobu a jejich rodin a to opět v rámci celého Libereckého kraje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient