Tomáš Závorka odchází z Energie na hostování do sokolovského Baníku

Sestava karlovarské Energie hlásí výrazné změny na pozici brankáře. Do druholigového Sokolova odchází na hostování Tomáš Závorka, na pozici druhého gólmana se budou střídat talentovaní karlovarští mladíci Ondřej Kuchař a Jan Bednář.

„Tomáš Závorka posílí náš partnerský klub v Sokolově, který má ambice postoupit do první ligy, z toho důvodu jsme k tomuto přesunu přistoupili. Nově budou krýt záda Filipu Novotnému karlovarští mladíci Ondřej Kuchař a Jan Bednář,“ uvedl k brankářské rošádě hlavní kouč a sportovní manažer klubu Martin Pešout s tím, že Tomáš Závorka ale může v případě potřeby za Energii nastoupit.

Tomáš Závorka odchytal za devět let v Energii 264 utkání, během kterých vychytal pět čistých kont. V loňské sezoně byl jedním ze strůjců návratu Karlových Varů do extraligy, když v závěru sezony skvělými výkony pomohl týmu v náročné baráži. V letošní sezoně naskočil Závorka do dvou extraligových utkání. Na třicetiletého gólmana nyní čeká další výzva, když se o další postup do vyšší soutěže pokusí v černožlutém dresu Baníku.

Místo zkušeného brankáře klub vsadil na talentované mládí své brankářské líhně. „Ondřej Kuchař se uvedl výborně během působení v prvoligové Kadani, Honza Bednář patří k velkým talentům české brankářské školy. Oběma bychom rádi dali šanci,“ doplnil na adresu dvou mladíků, kteří budou krýt záda Filipu Novotnému.

Kuchař odchytal v aktuální sezoně 14 utkání v prvoligové Kadani, která se v průběhu sezony prezentovala zlepšujícími se výkony. V posledním zápase v dresu Trhačů si jedenadvacetiletý gólman připsal životní výkon, když 55 zásahy přispěl k překvapivé výhře Kadaně 4:3 na ledě Kladna.

O pět let mladší Jan Bednář patří k oporám karlovarské juniorky, ještě víc se mu ale daří v národním týmu do 17 let, kde si po pěti zápasech drží úspěšnost zásahů přes 95% a zúčastnil se i nedávného World Hockey Challenge v Kanadě.

Jeden ze dvojice mladíků bude v sestavě už v následujících víkendových zápasech. V sobotu 24. listopadu se energetici od 16 hodin utkají doma před kamerami O2 TV Sport s mistrovským Brnem, o den později přivítají rovněž doma od 15:30 Vítkovice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!