Search
Close this search box.

Tomáš Nezbeda: Stříbro? Je to úspěch. Kdo může říct, že hrál finále juniorské extraligy?

Liberecká dvacítka bohužel na titul nedosáhla, když Kometě podlehla i ve druhém utkání. I přesto se jedná o obrovský úspěch, na který se rozhodně nezapomene. „Momentálně jsou smutné emoce, za několik dní nebo měsíců to ale přejde a budeme na to vzpomínat v dobrém,“ svěřil se kapitán stříbrného týmu Tomáš Nezbeda.

Jaké jsou tvé pocity po prohraném finále?
Určitě jsme smutní. Za mě se ale určitě nemáme za co stydět. Odehráli jsme v Brně perfektní zápas, chybělo nám trochu toho štěstíčka. Je to prostě hokej. Gratulujeme Brnu k titulu.

V prvním utkání se vám dařilo jen první třetinu. Druhé jste odehráli výborně, co jste si před ním řekli?
Potřebovali jsme vše změnit. Doma jsme to podcenili, hráli jsme špatně. První třetina byla dobrá, jenže poté jsme se sesypali po inkasovaném gólu. Nebojovali jsme tak, jak by se ve finále mělo.

Ve druhém střetnutí jste třikrát vedli. Cítili jste psychickou výhodu na vaší straně nebo vás spíš srážela brněnská vyrovnání?

Nesrážela. Je to ale vždy těžké, když soupeř vyrovná v takovém zápase. Dostane se tak na koně. Jak už jsem říkal, měli jsme šance a dali do toho všechno. Bohužel to nevyšlo.

Brankář Matěj Žajdlík vás hodně podržel, jak bys okomentoval jeho výkon?

Chytal perfektně už v semifinále s Plzní. Celé play-off byl výborný, držel nás. Gólman je ve vyřazovacích bojích důležitý, je to základní stavební kámen. Mohli jsme se na Matěje spolehnout, dělal co mohl. Devět vteřin před koncem prodloužení se mu to však naneštěstí odrazilo od masky a oni to dorazili do brány.

Kometa v prodloužení své přesilovky málem nevyužila. Myslíš, že jste oslabení sehráli dobře?
Určitě. Bylo tam všechno, padali jsme do střel. Odehráli jsme to perfektně. Druhé oslabení jsme bohužel neubránili, chybělo několik sekund do nájezdů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient