Search
Close this search box.

Tohle sparťané dlouho nevydejchají. Exletenský Stanciu přestoupil do Slavie

Když za Slavii nastoupí bývalý sparťan či obráceně, je to vždy velké pozdvižení. Mezi fanoušky samozřejmě…

Takovýto případ nastává poté, co včera Slavia podepsala čtyřletou smlouvu s rumunským reprezentantem Nicolaem Stanciuem, který celý rok 2018 strávil v pražské Spartě.
Když 26letý špílmachr odcházel v zimě do saudskoarabského klubu Al Ahlí, snad ani chovance v psychatrické léčebně by nenapadlo, že se Stanciu vrátí do české ligy v dresu sešívaných. Ale ono se to stalo skutkem. „O zájmu Slavie jsem se dozvěděl po konci sezony, během reprezentační přestávky jsem doufal, že se přestup uskuteční, protože jsem věděl, že mě klub opravdu chce. Bylo skvělé vidět, že o mě celou dobu bojoval. Motivace přestoupit pak pro mě byla o to větší,“ uvedl Stanciu pro klubový web.

Šikovný záložník se tak podruhé stal nejdražších hráčem naší nejvyšší soutěže. Sparta za něj dala před rokem a půl Anderlechtu necelých sto milionů, Slavie nyní „vysolila“ na arabský stůl více jak 100 000 000 Kč.
„Byl to za 22 let praxe můj nejtěžší přestup na mezinárodním poli, ještě složitější než svého času Petra Čecha z Rennes do Chelsea,“ uvedl pro média Pavel Zíka ze společnosti Global Sports, která Stancia v Česku zastupuje. „Jménem Nica a celého našeho agentského týmu musíme poděkovat zejména prezidentovi Slavie panu Tvrdíkovi za jeho nekonečnou trpělivost, rozvahu a vstřícnost. Nekonečné a trpělivé skládání mozaiky tohoto megapřestupu začalo před měsícem a půl, v polovině května,“ řekl Zíka.

Stanciu tak je po útočníkovi Júsufu Hilálovi z Bohemians 1905 a obráncům z Jablonce Tomáši Holešovi a Davidu Hovorkovi čtvrtou slávistickou posilou v letním přestupovém období.

Teď jde o to, aby nadšení Stanciuovi z nového angažmá vydrželo co nejdéle. Zaprvé musí přivést tým k úspěchu, tzn. obhajoba titulu a hlavně se dostat do Ligy mistrů. Ano, fotbal je kolektivní hra, ale za tak velký přestupový peníze musí být tento rumunský štírek rozdílovým hráčem.
Zadruhé se musí popasovat s nepřízní fanoušků. Především sparťanských, kteří už se chystají pálit jeho dres a dá se očekávat, že až Slavia přijede v září na Letnou, každý jeho dotyk s míčem bude pravděpodobně provázen pískotem.
A slávistické fandy si bude muset získat hned od začátku kvalitními výkony.

Hlavní však pro něj je, že si ho přál trenér Slavie Jindřich Trpišovský. To by mu mělo dodat ten hlavní klid pro následující nelehké týdny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient