Titul Miss Roma získala Slovenka Katrin Kariková

Trůn 18. ročníku soutěže Česko-slovenská Miss Roma 2018 předala v sobotu večer v hodonínském Domě kultury Kristýna Balážová z Hodonína letošní vítězce, dvacetileté absolventce logistiky Katrin Karikové ze slovenské Myjavy. Dvanáct finalistek absolvovalo disciplíny představení, módní přehlídka, rozhovor, promenáda v plavkách a předvedlo také typicky romský tanec čardáš.

Finalisty soutěže vzešly z výběru padesáti dívek a absolvovaly poté soustředění v Hodoníně. Moderátorem večera byl již podvanácté herec Jan Čenský, předsedou poroty pak garant akce, místostarosta Hodonína Jiří Janda. Pořadatelem soutěže je Romia CZ ve spolupráci s Romským střediskem Hodonín a Domem kultury Hodonín, hlavní záštitu na soutěží převzal předseda vlády ČR Andrej Babiš. Po skončení soutěže pokračoval taneční večer se skupinami Gypsi Nicol a Gypsi Čonkovci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.