Titul Jablonecká pečovatelka převzalo z rukou primátora osm žen

(Aktualizováno před )

Jablonecký primátor Petr Beitl předal osmi ženám titul Jablonecká pečovatelka. Ze svého středu je vybralo osm organizací poskytujících na Jablonecku sociální služby. Titul si odnesly nejen za práci s klienty, ale i za své další profesní a osobní kvality.
Ocenění Jablonecká pečovatelka uděluje město již šestý rok ve spolupráci s jabloneckou Diakonií ČCE. Slavnostní předávání se tradičně odehrává v úvodu koncertu ke Světovému dni proti násilí na seniorech, jenž probíhal v Jablonci už poosmé a nesl se ve znamení dobré zábavy a gospelu. Pozvání totiž přijala zpěvačka Zuzana Stirská se svým souborem Fine Gospel Time.

„Je velmi důležité o násilí na seniorech mluvit a pojmenovat všechny jeho podoby, aby se jim naši spoluobčané byli schopní bránit,“ konstatoval primátor Beitl s tím, že každý rok ho velmi těší, že může ocenění Jablonecká pečovatelka předat. „Je to výraz uznání a díků pečovatelkám a asistentkám, jejichž práce si velmi vážím. Své povolání berou jako poslání. Jsou zodpovědné, empatické, ochotné pomáhat a mají velké srdce,“ uzavřel Beitl.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz