Search
Close this search box.

Titul Jablonecká pečovatelka převzalo z rukou primátora osm žen

Jablonecký primátor Petr Beitl předal osmi ženám titul Jablonecká pečovatelka. Ze svého středu je vybralo osm organizací poskytujících na Jablonecku sociální služby. Titul si odnesly nejen za práci s klienty, ale i za své další profesní a osobní kvality.
Ocenění Jablonecká pečovatelka uděluje město již šestý rok ve spolupráci s jabloneckou Diakonií ČCE. Slavnostní předávání se tradičně odehrává v úvodu koncertu ke Světovému dni proti násilí na seniorech, jenž probíhal v Jablonci už poosmé a nesl se ve znamení dobré zábavy a gospelu. Pozvání totiž přijala zpěvačka Zuzana Stirská se svým souborem Fine Gospel Time.

„Je velmi důležité o násilí na seniorech mluvit a pojmenovat všechny jeho podoby, aby se jim naši spoluobčané byli schopní bránit,“ konstatoval primátor Beitl s tím, že každý rok ho velmi těší, že může ocenění Jablonecká pečovatelka předat. „Je to výraz uznání a díků pečovatelkám a asistentkám, jejichž práce si velmi vážím. Své povolání berou jako poslání. Jsou zodpovědné, empatické, ochotné pomáhat a mají velké srdce,“ uzavřel Beitl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient