„Těším se, že nás někdo opravdu prověří,“ říká fotbalový trenér Rostislav Grossmann

Písečtí třetiligoví fotbalisté se v přípravných zápasech činí. Střílejí branky jak na běžícím pásu a své soupeře přehrávají. Ve středu 25. července si od Otavy odvezl příděl divizní celek Soběslavi.

„Opět jsme se dokázali prosadit v útočné fázi, i když první půle tomu úplně neodpovídala. Chtěli jsme hrát hodně ve střední pasáži, získávat tam balóny a vyrážet do rychlých protiútoků. Chtěli jsme si nacvičit nějaký model, ale plnili jsme to jenom dvacet minut. Pak jsme od toho úplně odstoupili a začali jsme hrát stylem, že si každý dělal, co chtěl a to se mi vůbec nelíbilo,“ zhodnotil průběh úvodní pětačtyřicetiminutovky trenér A-týmu FC Písek Rostislav Grossmann.

„Ve druhé půli jsme to zlepšili a soupeř trochu odešel fyzicky, takže ta převaha byla relativně jasná. Naše útočná fáze se dá pochválit, nicméně musím říct, že se vším respektem k Soběslavi, nedosahoval soupeř takových kvalit, aby nás více prověřil,“ doplnil trenér Grossmann komentář k zápasu, který jeho svěřenci vyhráli 8:1 (1:0).

Písecký lodivod však dobře ví, že dosavadní přípravné výsledky nelze přeceňovat. Ty nejtěžší zkoušky teprve přijdou. „V sobotu už by měl přijít zajímavější zápas s Aritmou a o týden později pak sehrajeme nejtěžší přípravu proti Štěchovicím. Bude to nyní těžší a těžší, až přijde to nejtěžší, tedy první mistrák v Králově Dvoře. Štěchovice nám ukážou, jak na tom doopravdy jsme. Už se na to docela těším, že nás někdo opravdu prověří,“ říká upřímně domácí trenér.

Během přípravy se o místo v sestavě áčka ucházela více než desítka nových tváří. Někteří stále zůstávají a uchovávají si naději. Někteří už ale areál FC Písek opustili. „Postupně se s námi rozloučili Lukáš Holub, Tomáš Skála, Tipe Simunovič, Adam Sokol, Marek Smetana a Damián Farkaš. Ostatní zatím zůstávají. Další rozhodování nás čeká po sobotním utkání s Aritmou v Dobrovízi,“ poodhaluje Rostislav Grossmann vývoj skládání kádru pro třetí nejvyšší soutěž.

Poslední dva přípravné duely odehrají Písečtí na hřištích mimo domácí areál. V sobotu 28. července se v Dobrovízi utkají od 10.15 hodin a pražskou Aritmou a o týden později je prověří Štěchovice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.