Teplice podlehli Opavě, nedaly ani jeden gól

Deváté kolo FORTUNA:LIGY nabídlo po 15 letech souboj Opavy s Teplicemi. Kvůli rekonstrukci opavského stadionu se hrálo v Brně. Slezský FC zvítězil 2:0, jeho góly dávali Smola a Jursa.

Skláři nastoupili vinou shody s dresy domácích v bílé kombinaci. Kvůli nemoci chyběl Hošek, na levý kraj obrany se vrátil Krob a v sestavě figuroval také Moulis, do základu se tentokrát nedostal Hora.

V úvodních minutách se hrál vyrovnaný zápas, který mnoho vzruchu nenabídl, diváci sledovali vesměs nudnou partii. Ve 26. minutě si na Hrabinův centr vyskočil nejvýše Smola a hlavičkou otevřel skóre sobotního zápasu – 1:0. O chvíli později nastřelili Opavští tyčku.

Hosté ze severu Čech se nedostávali do šancí podle svých představ, vázla jim kombinace a předfinální přihrávka. Ani ve druhém poločase se hra Teplic příliš nezlepšila, definitivně je pod deku dostal druhý gól, který dal z dálky Jursa, jeho střela byla ještě tečovaná.

V příštím kole Teplice nastoupí v neděli 30. září od 18 hodin proti Jablonci.

SLEZSKÝ FC OPAVA – FK TEPLICE 2:0

Branky: 26. Smola, 63. Jursa. ŽK: 61. Zavadil – 65. Jindráček, 90. Vondrášek. Rozhodčí: Jílek – Antoníček, Kotalík. Diváci: 986.
Slezský FC Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Svozil – Hrabina, Zavadil (81. Řezníček), Jursa, Zapalač – Kuzmanovič (79. Janetzký), Smola (65. Puškáč), Kayamba.
FK Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković, Kučera – Hyčka (46. Jindráček), Žitný (75. Trubač), Moulis – Vaněček (63. Hora).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.