Teplice konečně doma vyhrály a přerušily Liberci šnůru bez prohry

Když padne ve fotbale první gól už ve třetí minutě, jsou pak diváci (ať už na stadioně či u televizí) natěšení, že to je příslib následného brankostroje. I dnes v zápase 1. fotbalové ligy mezi Teplicemi a Libercem padl gól takto brzy, jenže byl zároveň i poslední…To však teplické hráče a fandy určitě nemrzelo. Pro ně bylo nejhlavnější, že zas po dvou půl měsících dokázaly Teplice doma vyhrát.

Teplice – Liberec 0:1 (0:1)

Jak už bylo napsáno, Teplicím se povedlo vstřelit gól už ve 3. minutě. Hodně se o to zasloužil Trubač, který vystihl nepovedenou Oscarovu hlavičku a poté přistrčill míč Horovi, který udělal kličku brankáři Nguyenovi a zakončil do odkryté branky – 1:0.
Domácí si i nadále udržovali herní převahu a měli i zajímavé šance (Trubač či Vaněček), tentokrát se ale Nguyen překonat nenechal.
Liberec se v podstatě dostal do velké příležitosti až v 69. (!) minutě, kdy vystřelil Pázler, ale brankář Grigar jeho ránu vytěsnil nad břevno.
Teplice ještě mohly v nastavení zvýšit, ale Luts před brankou trochu zazmatkoval.

„Z utkání s Libercem jsme měli velký respekt, protože si myslím, že Liberec v současné době disponuje nejlepší rozehrávkou. Umí vykombinovat akci od brankáře až do gólu. V tomto jim chyběl Ševčík. Zaplaťpánbůh za to pro nás. My jsme na to chtěli reagovat tím, že jsme nasadili Tomáše Grigara kvůli rozehrávce a snažili jsme se stáhnout níž Kučeru, abychom nenakopávali balóny a šli také kombinací od brankáře,“ řekl po zápase trenér Teplic Stanislav Hejkal.

Branka: 3. Hora. Rozhodčí: Matějček – Caletka, Šimáček. ŽK: Čmovš, Vaněček – Hybš, Pešek. Diváci: 1187.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Čmovš, Král, Krob – Hora, Ljevakovič, Kučera, Hyčka (77. Luts) – Trubač (89. Hošek) – Vaněček (73. Červenka). Trenér: Hejkal.
Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Breite, Oscar (78. Malinský), Pešek – Mara (46. Pázler) – Aarons (70. Oršula). Trenér: Hornyák.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového