Tentokrát se nikdo pořádně neradoval, oba zápasy baráže skončily remízou

Ani po devíti kolech se ještě nerýsuje tým (natož dva), který se v příští sezoně bude střetávat s nejlepšími mužstvy v hokejové extralize. Karlovy Vary sice mají lehký náskok (16 bodů), před Jihlavou, Kladnem (oba 13) a Litvínovem (12), ale do konce baráže se ještě hraje o devět bodů, takže nic není zdaleka rozhodnuto.

HC Dukla Jihlava – HC Verva Litvínov 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Oba týmy začaly tento duel opatrně s vědomím, že už se pomalu blíží konec baráže a každé zaváhání už může být osudové. S postupem času sice přicházely i šance, ale oba brankáři byli pozorní.
První gól padl až v polovině utkání, přesně mířil litvínovský Mikúš. Domácí srovnali o sedm minut později.
Poslední třetina základní části přinesla několik zajímavých příležitostí i díky početním výhodám, ale nakonec z toho byla jen tyčka jihlavského de la Roseho.
Prodloužení žádný gól nepřineslo, na řadu tak přišly nájezdy. Po šesti sériích to bylo 2:2, až v té sedmé se trefil jen domácí Straka a Jihlava si tak připsala do tabulky o jeden bod víc než soupeř.

Branky a nahrávky: 36. Stříteský (D. Kajínek, R. Hubáček), rozhodující nájezd P. Straka – 29.J. Mikúš (Sörvik, F. Lukeš). Rozhodčí: Hribik, Kika – D. Hynek, Lhotský. Vyloučení: 5:5, navíc Seman (Jihlava) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4025.

František Zeman, trenér Jihlavy:Odehráli jsme nesmírně těžké utkání, po fyzické i psychické stránce. Jsme rádi, že jsme ho zvládli za dva body, za což bych chtěl klukům poděkovat. Baráž je krátkodobá soutěž, je v ní důležité každé vítězství. Dvou bodů si samozřejmě ceníme, ale opět platí, že do půlnoci radost, od půlnoci práce. Od pondělí se musíme chystat na další utkání. Všechna jsou na krev.
Radim Skuhrovec, trenér Litvínova:Byli jsme si samozřejmě vědomi vážnosti utkání, proto jsme do Jihlavy přicestovali již po pátečním utkání v Kladně. Nepodařilo se nám zvítězit, ačkoliv to bylo vyrovnané utkání. Byla v něm spousta chyb i šancí. Zápas dospěl do prodloužení a samostatných nájezdů, ve kterých dal soupeř o gól více než my. My se teď musíme připravit na další zápas se stejným soupeřem, tentokráte na našem ledě. V úterý se pokusíme vyhrát.“

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Není to poprvé v této sezoně, kdy tým ztratil vyhrané utkání v posledních vteřinách zápasu a pak ještě nezvládl samostatné nájezdy. Tentokrát se to stalo Kladnu.

V první třetině byl více v permanenci hostující brankář, Kladenští ho ostřelovali ze všech stran, ale ke gólu to nevedlo.
Druhá třetina přinesla spíše opačný obrázek. Byli to hosté, kdo měl více ze hry, ale stále diváci marně čekali na branku.
Až třetí dějství zaměstnalo zapisovatele na stadioně, když v 55. minutě domácí Redlich otevřel skóre. Kladenští fanoušci už natěšení na děkovačku svým miláčkům, zůstali zkoprnělí, když hosté dali šestnáct vteřin před koncem vyrovnávací gól.
Kladno zareagovalo poté tak, že do branky na samostatné nájezdy dalo jiného gólmana, ale ani to nepomohlo, aby si Karlovy Vary neodvezly dva body.

Branky a nahrávka: 55. Redlich (Štich) – 60. Beránek, rozhodující nájezd Skuhravý. Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4526.

Pavel Patera, trenér Rytířů Kladno: Zápas se nám líbil, kluci tam nechali úplně všechno. Po šedesáti minutách byla remíza spravedlivá. V prodloužení pak moc šancí nebylo. Penalty se nám nepovedly. To, že na ně pošleme Míru Kopřivu, jsme měli připravené dlouho dopředu. Získaný bod se možná bude ještě počítat. Uvidíme, v úterý se hraje další zápas. Je to ohromně vyrovnané a věřím, že do toho ještě hodně promluvíme.

Tomáš Mariška, trenér HC Energie Karlovy Vary: Viděli jsme další velmi vyrovnané a velmi těžké utkání. Věděli jsme, že nás bude čekat neskutečně zorganizovaný a urputný soupeř. To se potvrdilo. V první třetině měli domácí trochu navrch, měli víc příležitostí. Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a začali jsme si vytvářet nějaké příležitosti. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná. Stejně jako celý zápas. My bychom si nezasloužili prohrát tím gólem, který jsme dostali. Jsem rád, že se k nám trochu přiklonilo štěstíčko, že jsme si za tím šli a dokázali jsme vyrovnat. Na dovednostní soutěž máme výhodu, že máme Tomáše Závorku, který je v tom momentálně excelentní. On nám pomohl ke druhému bodu. Bylo to vyrovnané a bojovné utkání a jsme neskutečně rádi za dva získané body.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak