Tenisté v Blansku nyní mohou hrát i v zimě

Přetlaková hala, která na ploše přes tisíc metrů čtverečních zastřešuje dva tenisové kurty, nově stojí v areálu ASK Blansko na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka. Svému účelu by měla sloužit od poloviny příštího týdne.
Hala je určena pro širokou veřejnost, prozatím ale výhradně pro tenis. Antukový povrch Blanenští upřednostnili z toho důvodu, aby v maximální míře podpořili sportovní aktivity tenisové mládeže. Děti totiž v rámci všech republikových soutěží hrají výhradně na antuce. Z Blanska tak musely doposud v zimním období dojíždět za tréninkem jinam.
Rezervace kurtů začnou Služby Blansko, které halu provozují, brát příští týden v pondělí. Cenově výhodnější budou dopolední hodiny, za odpoledne, večery a samozřejmě i víkendy si pak tenisté připlatí. Od 08:00 do 14:00 hodin zaplatí za pronájem jednoho kurtu 290 Kč, od 14:00 do 21:00 hodin a o sobotách a nedělích pak 350 Kč za hodinu.

„Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom mohli vyjít vstříc úplně všem, v každém případě se budeme snažit rezervovat místo v odpoledních hodinách především dětem, dospělí by pak měli využívat především večery a volné víkendy,“ vysvětluje jednatel společnosti Služby Blansko Jiří Charvát.

Zázemí pro sportovce bude k dispozici ve vedlejší sportovní hale na Mlýnské ulici. Využít zde mohou jak šatny, tak sprchy i toalety.
Celkové náklady na tuto stavbu se pohybují okolo 3,5 mil. korun. Vzhledem k tomu, že tento typ sportovišť není začleněn mezi ty dotované, vše bylo hrazeno výhradně z rozpočtu města. Samotná hala přišla městskou pokladnu na 2.750 tisíc korun, zbytek pak pokryly náklady spojené s úpravou nerovného povrchu, mikropiloty, s novým regulátorem plynu nebo úpravami rozvodů vody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak