Search
Close this search box.

Tenisté v Blansku nyní mohou hrát i v zimě

Přetlaková hala, která na ploše přes tisíc metrů čtverečních zastřešuje dva tenisové kurty, nově stojí v areálu ASK Blansko na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka. Svému účelu by měla sloužit od poloviny příštího týdne.
Hala je určena pro širokou veřejnost, prozatím ale výhradně pro tenis. Antukový povrch Blanenští upřednostnili z toho důvodu, aby v maximální míře podpořili sportovní aktivity tenisové mládeže. Děti totiž v rámci všech republikových soutěží hrají výhradně na antuce. Z Blanska tak musely doposud v zimním období dojíždět za tréninkem jinam.
Rezervace kurtů začnou Služby Blansko, které halu provozují, brát příští týden v pondělí. Cenově výhodnější budou dopolední hodiny, za odpoledne, večery a samozřejmě i víkendy si pak tenisté připlatí. Od 08:00 do 14:00 hodin zaplatí za pronájem jednoho kurtu 290 Kč, od 14:00 do 21:00 hodin a o sobotách a nedělích pak 350 Kč za hodinu.

„Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom mohli vyjít vstříc úplně všem, v každém případě se budeme snažit rezervovat místo v odpoledních hodinách především dětem, dospělí by pak měli využívat především večery a volné víkendy,“ vysvětluje jednatel společnosti Služby Blansko Jiří Charvát.

Zázemí pro sportovce bude k dispozici ve vedlejší sportovní hale na Mlýnské ulici. Využít zde mohou jak šatny, tak sprchy i toalety.
Celkové náklady na tuto stavbu se pohybují okolo 3,5 mil. korun. Vzhledem k tomu, že tento typ sportovišť není začleněn mezi ty dotované, vše bylo hrazeno výhradně z rozpočtu města. Samotná hala přišla městskou pokladnu na 2.750 tisíc korun, zbytek pak pokryly náklady spojené s úpravou nerovného povrchu, mikropiloty, s novým regulátorem plynu nebo úpravami rozvodů vody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient