Search
Close this search box.

Téměř čtyři promile alkoholu v krvi měl řidič na Táborsku

Táborští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení proti muži (28). Ten krátce po druhé hodině odpolední čtvrtku dne 18. října 2018 řídil svůj osobní automobil tovární značky Mazda 6 po hlavním silničním tahu I/3 v katastru Plané nad Lužnicí, a to ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla. V důsledku předchozího požití alkoholických nápojů nezvládl svůj vůz a vyjel mimo komunikaci, kde havaroval. Následná odborná zkouška na přítomnost alkoholu prokázala hodnotu 3,9 promile. Další šetření navíc ukázalo, že uvedený „neřidič“ má již rozhodnutím soudu uložen trest zákazu řízení všech motorových vozidel s platností do roku 2019.

Muž se tak stal důvodně podezřelým ze spáchání hned dvou trestných činů, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Čeká jej soud, kde je ohrožen, mimo jiného, trestem odnětí svobody na dobu až tří let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient