Search
Close this search box.

Tématem společné porady starostů z Benešovska bylo krizové řízení a ochrana obyvatel

Město Benešov zorganizovalo dne 19. června 2018 poradu starostů ORP Benešov jejímž cílem bylo předat aktuální informace z oblasti ochrany obyvatel a krizového řízení starostům z území ORP Benešov.

Velitel HZS Benešov zrekapituloval aktuální situaci, seznámil starosty s problémy, které se v některých obcích na území ORP Benešov vyskytly a upozornil na povinnosti, vyplývající starostům z platné legislativy. Zároveň jim poděkoval za spolupráci při řešení mimořádných situací. Plk. Pavel Havránek z Policie ČR zhodnotil bezpečnostní situaci v Benešově, připomněl projekt „Bezpečné město Benešov“ a informace, které mohou občané najít na webových stránkách projektu města.

Starostové obcí byli seznámeni i se způsobem řešení problematiky sucha a nedostatku pitné vody.

Porady se zúčastnila také pracovnice z Krajské hygienické stanice, aby informovala starosty o aktuální situaci výskytu spalniček v Praze a preventivních opatřeních proti rozšíření do Středočeského kraje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient