Search
Close this search box.

Tělocvična v Opočně prošla před zimou rozsáhlou rekonstrukcí

Výsledek rekonstrukce tělocvičny v areálu odborného učiliště v Opočně si při jejím slavnostním otevření prohlédli hejtman Jiří Štěpán a jeho náměstkyně Martina Berdychová. Žádost o podporu projektu byla podána do 19. výzvy Operačního programu Životní prostředí a celkové náklady činí více než sedm milionů korun.

„Areál, ve kterém se tělocvična nachází, patří ke Střední průmyslové škole, Odborné škole a Základní škole v Novém Městě nad Metují-pracoviště Opočno. Rekonstrukce spočívala v kompletním zateplení budovy, vyměnilo se stávající osvětlení a zavedl energetický management. Přeji žákům i všem uživatelům tohoto sportovního zařízení, aby si v tělocvičně dosyta užívali sportovních aktivit a využívali její prostory ke smysluplnému trávení volného času,“ řekla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

„Jsem rád, že se podařilo vytvořit důstojné a kvalitní prostředí nejen pro žáky školy, ale i pro členy různých spolků a organizací, které v Opočně fungují. Děti i dospělí například ze Sokola, Spartaku či hokejových Baronů mohou tyto prostory využívat k provozování svých sportovních aktivit. Toto jsou dobře investované peníze,“ doplnil hejtman Jiří Štěpán.

Stavební práce na rekonstrukci tělocvičny byly zahájeny v květnu tohoto roku 2018 s termínem dokončení v říjnu 2018. Slavnostního přestřižení pásky se pod taktovkou ředitelky školy Olgy Taláškové kromě představitelů kraje zúčastnila i starostka Opočna Šárka Škrabalová, ředitel Centra investic rozvoje a inovací Lukáš Korych a vedoucí oddělení projektového řízení Lenka Bacovská, dále zástupci sportovních spolků a organizací města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient