Technologické centrum Hradec Králové slaví 10 let

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor, oslaví v červnu deset let od svého založení. Na středu 6. června si proto připravilo bohatý program, který odrážel rozsah činností TCHK a mapoval uplynulých deset let.
Široká veřejnost mohla v dopoledních hodinách navštívit Den otevřených dveří. Návštěvníci si prohlédli budovu TCHK včetně nového coworkingového prostoru, vyzkoušeli si virtuální realitu i mini roboty Ozoboty, které jsou součástí výukových programů centra. Firma TriLab, využívající služby podnikatelského inkubátoru, předvedla svou 3D tiskárnu a některé ukázky tisku.

„Jsme rádi, že se návštěvníkům Den otevřených dveří líbil a věříme, že se s mnohými z nich potkáme na některé z našich akcí,“ dodává Ondřej Zezulák, ředitel TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové. „Za uplynulých deset let našimi konzultacemi, vzdělávacími programy a podnikatelským inkubátorem prošly desítky lidí i firem, které zde začaly své podnikání a my jsme rádi, že jsme mohli být u toho.“

Odpolední oficiální program oslav zahájila spolu s ředitelem TCHK také proděkanka Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové Petra Poulová, která je také předsedkyní správní rady TCHK: „TECHNOLOGICKÉ CENTRUM prošlo během deseti let velkým vývojem a stalo se jedním z pilířů podpory podnikání v Hradci Králové. Přejeme mu proto dalších deset let plných úspěchů a rozvoje.“ Mezi hosty odpolední části nechyběli ani zástupci města Hradec Králové a organizací, které s TCHK dlouhodobě spolupracují.

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové bylo založeno v roce 2008 Statutárním městem Hradec Králové. Od roku 2010 funguje také jako Microsoft Innovation Center, momentálně jediné v České republice. Hlavní činností TCHK je podpora podnikání v Hradci Králové i celém Královéhradeckém kraji. Za deset let své existence podpořilo desítky podnikatelských záměrů, které se přetvořily ve fungující a prosperující společnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.