Technické služby Vsetína si připravily na zimu stovky tun soli

Stovky tun soli a posypového materiálu mají ve svém skladu připraveny Technické služby města Vsetína na zajištění zimní údržby na území města. Plán zimní údržby, jež stanovuje rozsah, způsob a lhůty pro zajištění sjízdnosti vybraných komunikací pro aktuální zimní období, které začíná od prvního listopadu, schválili vsetínští radní na svém posledním jednání.

K jištění sjízdnosti cest a schůdnosti chodníků, které jsou ve vlastnictví města a jsou zahrnuty v Plánu zimní údržby, má Vsetín z rozpočtu vyčleněnu částku v rozmezí mezi pěti až osmi miliony korun. Ruční zimní údržbu budou zajišťovat také pracovníci zaměstnaní na veřejně prospěšných pracích.

„Technické služby jsou na příchod zimy připravené, ve skladech máme okolo čtyř stovek tun posypového materiálu a soli. Solanku, která je ekologicky méně zatěžující pro životní prostředí, budeme objednávat vždy dle aktuální potřeby. V pohotovosti jsou také naši pracovníci a technika,“ řekl ředitel Technických služeb města Vsetína Lubomír Střelec.

Kromě silnic a chodníků bude zajištěn také úklid šestatřicet zastávek MHD, sedmapadesát přechodů pro chodce nebo šest mostů a lávek. Do ulic bude postupně rozmístěno sto dvanáct posypových nádob, které budou průběžně doplňovány.

„Na ruční zimní údržbě se stejně jako v loňském roce budou podílet pracovníci zaměstnaní na veřejně prospěšné práce. Ti se budou starat o místa nepřístupná strojní technice, jako jsou schodiště, lávky, mostky, vstupy z chodníků na přechody pro chodce, parkovací místa pro zdravotně postižené v centru města či přístupy k parkovacím automatům,“ připomněl starosta Jiří Růžička.

Během nadcházející zimy se Technické služby, které jsou příspěvkovou organizací města Vsetína, budou starat o sto osmdesát kilometrů městských cest, sto šest kilometrů chodníků a více než čtyřiačtyřicet tisíc metrů čtverečných veřejných ploch. Do těch spadají i odstavné plochy či veřejná parkoviště u věžového domu, na Sychrově či OD Jednota.

Oproti loňsku se plán zimní údržby rozšířen o část komunikace v ulici Nad Školou, v údolí Červenky u č. p. 586. chodník k bytovému domu v ulici Bratří Hlaviců u č. p. 144 a 145 a rampu pod domem č. p. 101.

Město se stará jen o své silnice, o další cesty se starají jejich správci.

Úklid na silnicích II. a III. třídy v našem okrese zajišťuje společnost Správa a údržba silnic Valašska (SÚS). V okolí Vsetína se tak stará především o ulice Generála Klapálka, Pod Pecníkem, Sychrov, Palackého, Nádražní, Mosteckou včetně nadjezdu, ulici Jasenickou až po Zbrojovku, dále celý Semetín až po Hájenku nebo o cestu z Dolní Jasenky až na Dušnou.

Silnice I. třídy bude v okrese Vsetín a Zlín udržovat soukromá firma AVE CZ. V našem okolí se tak jedná zejména o tah od Nového Jičína přes Valašské Meziříčí, Vsetín, Horní Lideč, až do Valašských Klobouk a cestu přes Sirákov ze Vsetína do Zlína.

Loňská sezona byla průměrná, město za zimní údržbu zaplatilo 5,5 milionu korun. Předloňský rok se z hlediska srovnání předchozími zimami řadí mezi ty silnější, celkové náklady na zimní údržbu místních komunikací a chodníků činily téměř 6,3 milionu korun.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient