Search
Close this search box.

Technické služby města Jeseník jsou připraveny na zimu

Technické služby mají k dispozici cca 600 t posypového štěrku, 200 t posypové soli a v případě nutnosti 350 t písku včetně techniky.

Vozový park čítá 4 sypače s radlicí, 4 menší stroje osazené radlicemi a tři nakladače. Dále jsou nachystány 4 sněhové frézy. Do práce se sněhem je připraveno 35 zaměstnanců pro obsluhu strojů, fréz a pro ruční úklid. Na vybraná místa jsou přistavovány posypové bedny a v případě potřeby se kontrolují úseky, na kterých dochází k námrazám.

Pracovníci technických služeb se starají o více než 52 km vozovek, 37 km chodníků, 17 autobusových zastávek, přechody pro chodce, 26 mostů a lávek pro pěší a 12 parkovišť. Městské komunikace jsou rozděleny do tří skupin. Ty nejdůležitější musejí být ošetřeny do šesti hodin, ve druhé skupině do 12 a ve třetí do 48 hodin. Komunikace pro pěší do 16:00 hod. Zdůrazňujeme, že zimní údržba nespočívá ve zbavení města veškerého sněhu či ledu, úkolem je zmírnit následky zimy. Řidiči i chodci by proto měli být opatrní.

Na podněty občanů jsou technické služby připraveny okamžitě reagovat na tel. 734 573 822.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient