Tanečníci se utkali v soutěži Českotřebovský taneční pohár 2018

Tradiční soutěžní klání pod názvem Českotřebovský taneční pohár 2018, proměnilo na jeden březnový den sportovní halu ZŠ Nádražní, ve velkou taneční stage.
Utkalo se zde přes 1 200 tanečníků z celé České republiky. V tanečních stylech streetdance, discodance, showdance a moderndance se soutěž řadí mezi pohárové, avšak v počtu soutěžících choreografií už dýchá na záda i velkým postupovým soutěžím.
V kalendáři je za začátku soutěžní sezóny a tak zde mají možnost se na velké scéně utkat nejen začátečníci, ale i pokročilí tanečníci. Je to příležitost pro kluby si své nové choreografie poprvé vyzkoušet před odbornou porotou a početným obecenstvem. Soutěž je generální zkouškou před regionálními koly velkých postupových soutěží.
Velké poděkování patří všem, kteří se podílejí na přípravách akce. Bez nich by se nemohla uskutečnit.
Za skvělé nazvučení se patří poděkovat Alešovi Sirovému, jeho manželka Marie Sirová vyrobila krásné kostýmy pro celou Taneční školu, tým dobrovolných hasičů ze Skuhrova bezchybně vyřešil dopravní situaci nejen v okolí haly, ale i v blízkém okolí. Stavební společnost Martin Klejch zajistila dopravu podlahové krytiny, Ing. Ondřej Doležal bleskově zpracoval výsledky a Kulturní centrum umožnilo bezproblémové zapůjčení potřebného vybavení. Nelze nezmínit ředitele ZŠ Nádražní Radima Koláře, díky němuž se stala hala pro soutěž bezpečným přístavištěm.
Ovšem bez podpory Města Česká Třebová a našich milých menších i větších sponzorů by se akce neobešla
a proto všem patří obrovské poděkování.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.