Tanečnice z jablonské ZUŠky zvítězily v krajském kole taneční soutěže

Žákyně II. stupně tanečního oboru jablonské ZUŠ v pondělí s přehledem zvítězily v krajském kole taneční soutěže a zdejší ZUŠku budou reprezentovat v kole celostátním.

Dvě z letošních absolventek II. stupně tanečního oboru Základní umělecké školy Jablonné nad Orlicí – Alžběta Víšová a Tereza Kosková – se v pondělí 30. 4. 2018 zúčastnily krajského kola soutěže tanečních oborů ZUŠ ve Skutči. V tvrdé konkurenci, v nejstarší kategorii, po zásluze získaly zlaté pásmo a přímý postup do celostátního kola soutěže ZUŠ. Toto soutěžní klání proběhne ve dnech 31.5. – 2.6. v Uherském Hradišti. Děvčata kromě zlatého pásma obdržela i „Zvláštní ocenění za neotřelost zvoleného námětu“.
Poděkování a gratulace patří i jejich vyučujícímu Zdeňku Hejzlarovi ze zdejší ZUŠ.

Jablonští diváci a příznivci tance budou moci choreografii zhlédnout v rámci každoroční přehlídky žáků tanečního oboru Tanec v rytmu…, která proběhne 14. a 15. června 2018 v sále Městského kina v Jablonném.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak