Taneční škola Česká Třebová se umístila na krásném druhém místě

O víkendu 17. a 18. března se Taneční škola Česká Třebová zúčastnila regionálních kol dvou nejprestižnějších tanečních soutěží v České republice.

Regionálním kolem se rozumí postupová soutěž 3 krajů – Pardubického, Královéhradeckého a části Vysočiny. V regionálním kole Taneční skupiny roku (Chrudim) reprezentovalo Českou Třebovou 206 tanečníků, do soutěže CzechDance Masters (Hradec Králové) jsme vyslali 242 reprezentantů. Celkem bylo potřeba zajistit 8 autobusů, což se při současném problému s řidiči ukázalo jako téměř nadlidský výkon.

Zatímco v Hradci Králové jsou prostory kulturního centra Aldis ke konání takovýchto soutěží předurčeny, v Chrudimi je potřeba taneční stage v místní sportovní hale celou postavit.
Obě akce moderují profesionální spíkři – v Chrudimi to byl Ondra Vodný (Evropa 2), v Hradci nás soutěží provedli JK Sanchez a Veronika Lálová.

Taneční škole se v obou regionálních kolech zadařilo a tak po vyčerpávajícím víkendu napočítali zisk 24 medailí a stejný počet nominací na Mistrovství Čech.

V žebříčku statisticky nejúspěšnějších tanečních organizací účastnících se soutěže Czech Dance Masters 2018 jsme po ukončení všech regionálních kol na úžasném 2. místě (z 97 klubů) z celé ČR.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.