Taneční festival “Mácháč 2018” začíná už tento pátek, českolipští policisté jsou připraveni

(Aktualizováno před )

V pátek 24. srpna začíná na pláži Klůček u Máchova jezera v Doksech taneční beach open air festival “Mácháč 2018” s kapacitou až 10.000 návštěvníků a potrvá do neděle 26. srpna. Do Doks se proto chystají nejen jeho návštěvníci, ale také policisté a celníci. Jejich úkolem bude udržet veřejný pořádek, předcházet majetkové trestné činnosti, odhalovat případy držení a distribuce drog a v neposlední řadě také zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Policistům českolipského územního odboru Policie ČR budou přitom vypomáhat kolegové z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, poříčního oddělení Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje a policejního ředitelství v Drážďanech, dále pak kriminalisté z libereckého krajského toxi týmu a pracovníci Celních úřadů z Liberce a saských Drážďan.

Celníci ze sousedského Saska s sebou na Doksko tradičně přivezou mobilní spektrometr, který dokáže s velmi vysokou přesností a rychlostí detekovat stopy po drogách, prekurzorech, ale také po výbušninách. Výsledek testu umí vyhodnotit na místě do několika vteřin. Pokud přístroj přítomnost zakázané látky ve vozidle potvrdí, provedou jeho kontrolu s nasazením služebního psa vycvičeného na vyhledávání drog. Často se pak stává, že ještě dříve, než prohlídku s využitím služebního psa zahájí, začnou držitelé drog svůj kontrabant celníkům vydávat sami, protože vědí, že ji celníci z Drážďan umí vyhledat i v těch nejdůmyslnějších skrýších.

Do bezpečnostního opatření stejně jako v loňském roce zapojíme rovněž prvosledové hlídky se speciální výzbrojí. Jejich úkolem je rychle a adekvátně zasáhnout při mimořádné situaci. Do jejich výzbroje patří například i samopaly.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz