Také Rytíři si připomenou sto let republiky

Vrchol oslav 100. výročí vzniku republiky je tu, den před památným 28. říjnem si v průběhu sobotního utkání Chance ligy s hrdostí připomeneme kulatiny našeho státu. V národních barvách kladenští hokejisté dokázali mnohé a podíleli se na největších úspěších českého hokeje, který se stal neodmyslitelnou součástí naší národní historie.

Před utkáním na kladenském ČEZ stadionu zazní státní hymna v podání operní zpěvačky a hvězdy muzikálu Fantom opery Michaely Gemrotové, kterou na ledovou plochu doprovodí mladí vlajkonoši. „Výročí vzniku republiky si připomeneme i upravenou zápasovou produkcí a přestávkovým programem, těšíme se na choreo našich fanoušků. Rytíři budou mít na tvářích či helmách státní vlajku a budeme moc rádi, pokud v hledišti uvidíme co nejvíc dresů národního týmu,“ vyzývá tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

K Národním oslavám 100 let Republiky, které pořádají pod záštitou agentury CzechTourism státní, regionální, místní a nevládní instituce, se v závěru října připojil také Český hokej a jednotlivé kluby. „Potěšilo nás proto, že se k oslavám výročí připojilo všech devětadvacet klubů, které v obou nejvyšších soutěžích nastupují,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král.

„Hokej má kouzlo spojit v okamžiku velkých zápasů celý národ a posilovat národní cítění,“ prohlásil olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa, bývalý reprezentační kapitán, asistent trenéra reprezentace Robert Reichel. „Vždy jsem byl hrdý na to, že mohu reprezentovat a bojovat za všechny, kteří nám drží palce. Vidět fanoušky s českou vlajkou nic nenahradí. Neměnil bych!“

Necelé dva týdny po oslavách stého výročí republiky si Český hokej připomene v rámci mezistátního utkání se Švédskem také 110 let od vzniku organizovaného hokeje na našem území.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak