Tak mladý a už tak zkažený…

Desítky lidí naletělo devatenáctiletému podvodníkovi z Teplicka. Objednali si u něj zboží, poslali peníze, nic jim však nepřišlo…

Několik měsíců provozoval mladík na intrenetových stránkách tuto nekalou činnost. Zaměřoval se především na mobily a hodinky. Podle vyšetřovatelů však ani v jediném případě neměl mladý muž v úmyslu nabízené věci prodat. „Na jeho nabídky reagovali postupně zájemci, kteří se prostřednictvím elektronické, nebo telefonické komunikace dohodli s podezřelým na převedení peněz na jeho účet,“ podotkl tiskový mluvčí policie Daniel Vítek.
Okradení zákazníci si to samozřejmě nenechali líbit a postupně to ohlašovali na policii.

Kriminalistům se brzy povedlo výtečníka dopadnout. Ten se jim hned ke všemu přiznal. Celkově se měl muž obohatit o více než 56 tisíc korun.
Nyní si mladík počká na soud, který mu může udělit až pětiletý trest odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak