Tachovští fotbalisté navazují na podzimní úspěchy

Bez ztráty bodu ukončil loni FK Tachov podzimní část krajského fotbalového přeboru. A v sobotu na sérii zápasu bez jediné porážky navázal v šestnáctém a prvním jarním kole soutěže.

Soupeřem byl ambiciozní nováček, Slavoj Mýto. Domácí fotbalisté věděli, že zápas s Mýtem nebude jednoduchý, Slavoj má dobrou defenzivu, což potvrdil také v Tachově. Na umělé trávě se Mýto soustředilo právě na obrannou hru. Tachov si sice vyvinul územní převahu, ale snaha o útočnou hru končila většinou na obranné linii soupeře.

Přesto si domácí vytvořili několik slibných šancí. Jednu z nich proměnil ve 14. minutě Bydžovský, který na branku střeženou Vildem vyslal lehkou přízemní střelu, která se od tyče odrazila do sítě – 1:0.

V prvním i druhém poločase dokázali Tachovští ještě několikrát ohrozit branku soupeře, jednu z největších šancí měl ve 30. minutě Čížek, ale jeho hlavičku, stejně jako další příležitosti domácích zlikvidoval dobře chytající Vild, případně důrazná defenzivní hra. Mýto se pokusilo několikrát o atak domácí branky, ale také tachovská defenziva fungovala bezchybně, a tak zápas skončil nejtěsnějším vítězstvím domácích.

„Věděli jsme o tom, že Mýto bude těžký soupeř, že kluci v jeho zadních řadách jsou hodně vysocí a že se budeme před branku těžko dostávat. Naštěstí jsme dali rychlý gól, měli jsme ještě další šance, které se nám ale nedařilo proměňovat. Já konkrétně jednu, ale zlikvidoval ji vynikajícím zákrokem brankář. Ofenzivní sílu máme, tlačili jsme se dopředu, bohužel, neměli jsme štěstí. Mýto je soupeř s dobrou obranou, dostává málo gólů, což dnes ukázal,“ řekl k utkání domácí forvard Lukáš Čížek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient