Search
Close this search box.

Táborští hasiči zasahovali u dálniční nehody ve Středočeském kraji

Na dálnici D3 do Mitrovic byla v neděli 30. září v 13:52 hodin vyslána v rámci mezikrajské výpomoci profesionální jednotka ze stanice Tábor k dopravní nehodě několika aut.

Zároveň byl vyhlášen poplach pro jednotku SDH obce Chotoviny, ze Středočeského kraje k nehodě vyjeli dobrovolní hasiči obce Votice. Průzkum na místě nehody ukázal, že se jedná o srážku tří osobních automobilů značek VW Passat, Škoda Octavia a Volvo XC40. V okamžiku příjezdu hasičů byla všechna havarovaná auta v pravém jízdním pruhu, levý zůstal průjezdný. Osádka vozu Volvo vyvázla bez zranění. V Octavii zůstal bez zranění řidič, jeho spolujezdkyni na místě ošetřila záchranka. V Passatu cestovala pouze řidička, která byla v době příjezdu hasičů ve voze. Po zajištění jejího zdravotního stavu (fixace pravé končetiny a nasazení páteřní dlahy a krčního límce) ji hasiči vyprostili z auta ven. Nemuseli použít speciální hydraulické zařízení. Ihned ji transportovali do sanitky. Současně s vyproštěním hasiči zajistili všechny vozy protipožárním opatřením a sorbentem zasypali provozní kapaliny vyteklé z Passatu. Votičtí hasiči mezitím u blízké čerpací stanice vytvořili prostor pro přistání vrtulníku. Poté, co táborští hasiči transportovali zraněnou ženu do vrtulníku, předal velitel místo zásahu jednotce SDH Votice, která po ukončení šetření nehody policisty pomohla s naložením havarovaných aut na vozy odtahových služeb a dokončila úklid dálnice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient