Táborské hokejisty čeká důležitá domácí bitva s David servisem

Po desetidenním zápasovém půstu vyrukují táborští hokejisté do další fáze druholigové soutěže. Ve středu od 18 hodin přivítají na svém ledě mužstvo David servisu České Budějovice.

Když oba soupeři vstupovali do nového mistrovského ročníku, jistě nepředpokládali, že se po čtrnácti odehraných kolech promění jejich vzájemný duel v nekompromisní boj o černého Petra skupiny Jih. Táborský soubor je v tabulce pátý se 13 body, jeho středeční protivník sídlí u dna tabulky a má ještě o tři body méně. Mezi oba celky je s dvanácti body vklíněný další zklamaný účastník třetí nejvyšší soutěže z Pelhřimova.

Z předchozích dvou sezónních derby mají oba jihočeští sousedé srovnané účty. Hned na úvod ligového kalendáře si servismani odvezli z táborského ledu divoké vítězství 8:6. Jen o měsíc později se hrála odveta v Pouzar centru a hosté od Jordánu splatili Českobudějovickým dluh i s mírným úrokem, když zvítězili 7:4.

Svěřenci trenéra Milana Kupky zatím prožívají velice ponurou sezonu. Přítomnost zkušených exligistů Tomáše Vaka a Štěpána Hřebejka, setrvání mimořádně úderné první pětky z minulé sezony i příchod extáborského brankáře Klestila sváděly k optimismu. Realita ovšem nasměrovala David servis opačným směrem, než jeho činovníci očekávali.

Prvně jmenovaný matador přitom podle očekávání vévodí týmové produktivitě s 10 brankami a dvanácti asistencemi. Jen o dva body méně posbíral nejlepší střelec mužstva Roman Šulčík (11+9) a v solidních číslech jsou ještě Jiří Bárta (8+7), Štěpán Hřebejk (4+7) a vytáhlý obránce Petr Škopek (4+5).

V posledních kolech řeší hokejisté z Českých Budějovic podobný problém jako jejich středeční hostitel. Poslední zápasy absolvovali s nízkým počtem hráčů a na ledě to bylo znát. V sobotu sice trápili u Sázavy vedoucí Žďár nad Sázavou a ještě ve 33. minutě vedli 3:1, pak ale favorizované Plameny zabraly a dovedli zápas k vítězství 6:3.

Táborští hráči měli na rozdíl od svého soupeře v sobotu volno. Dlouhou herní prodlevu yvužili k potřebné důkladné přípravě, i během ní se ale museli trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech vypořádat s četnými absencemi. Pro středeční zápas zůstane s jistotou mimo hru zraněný útočník Dominik Točík i další rekonvalescent Jakub Pípal, dlouhodobě mimo zůstává Radim Škrdleta. V zápasových plánech zřejmě opět nebudou figurovat ani mladí studenti Jan Raiterman, Jan Tesař a Milan Kalaš.

Ti hráči, kteří nastoupí, ovšem vyrukují do derby s jasným cílem: zvítězit, zbavit se hrozby nepříjemného pádu ke dnu soutěže, a případně i nastartovat výsledkové vzepjetí prozatím nepříznivému osudu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient