Svitavy se účastní projektu S knížkou do života

V březnu 2018 se svitavská knihovna připojila k celostátnímu projektu S knížkou do života (Bookstart). U příležitosti slavnosti vítání občánků dostane každá rodina dárkovou sadu, jejíž součástí je taška projektu, knížka říkadel, drobná metodická publikace pro počáteční čtení rodičů s dětmi, audiokniha a propagační materiály knihovny včetně poukazu na registraci do knihovny.

V rámci projektu se ve spolupráci s Mateřským centrem Krůček rozšíří aktivity knihovny o pravidelná setkávání rodičů a dětí. První z nich se uskuteční ve čtvrtek 26. dubna v 10:00 hodin v dětském oddělení knihovny. Vítáni jsou všichni rodiče s malými dětmi. Podrobnější informace budou zveřejněny na webu knihovny www.booksy.cz.

Mezinárodní projekt Bookstart, do něhož se zapojila i Česká republika pod patronátem Svazu knihovníků a informačních pracovníků (SKIP), je zaměřený na všestranný rozvoj dítěte v rodině od jeho narození po nástup do školy. Funguje úspěšně řadu let v cca 20 zemích a 30 jazykových teritoriích světa.

Cílem projektu je:

Podpořit rozvoj verbálních schopností dětí, jejich imaginace a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace.
Dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou.
Poradit rodičům, jak správně postupovat (metodickou radou, praktickou pomocí), a nabídnout jim podpůrné služby knihoven, prostor pro sdílení s ostatními rodiči atd.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.