Svitavské pivní slavnosti se letos podařily

Letošní sedmý ročník oblíbených Pivních slavností přilákal milovníky piva, dobrého jídla, hudby a starých vozidel nejen ze Svitav, ale také ze vzdálenějších oblastí.

Celkem 15 týmů účastnících se soutěže ve vaření kotlíkových gulášů se snažilo zaujmout chuťové pohárky návštěvníků akce. Rekordní byl i počet přihlášených v pekařské soutěži o nejlepší bábovku. Letos bylo na výběr z 11 druhů. Z 18 regionálních zlatých moků nakonec zvítězilo lokální pivo ze svitavského pivovárku Na Kopečku, a tak se svitavští patrioti mohou radovat, že pro to nejlepší pivo nemusí daleko.

Vítězné bábovky:
1. Svitavská pivní s čokoládou
2. Troubovka
3. Baštýřská

Vítězové ve vaření gulášů:
1. SDH Kostěnice
2. partnerské město Stendal (Německo)
3. Dvořáci Svitavy

Vítězné pivovary:
1. Pivovárek Na Kopečku Svitavy
2. Rampušák Dobruška
3. Trautenberk Malá Úpa

Náměstí se zaplnilo nejen dobrým jídlem, ale také auto a moto veterány. Příjemným zpestřením bylo i několik dobových kostýmů, které na sebe oblékli odvážní návštěvníci. Krásnou podívanou a úlevu v horku nabídla historická parní stříkačka, která předvedla své schopnosti v akci a nabídla vodní osvěžení k potěše zejména malých návštěvníků. Velké hasičské auto, které bylo na slavnostech piva pokřtěné, zase dětem dopřálo hrátky v pěně. Skvělou atmosféru akce podpořila nejen dobrá nálada organizátorů i návštěvníků, se kterou statečně bojovali s horkem, ale také skvělý hudební výběr, který potěšil milovníky různých hudebních žánrů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.