Search
Close this search box.

Světový šampionát je pryč. Češi nepřešli přes Rusko

Rusko už není v házené taková velmoc, jak tomu bývalo dříve. Proto naši házenkáři vstupovali do baráže o MS s tímto soupeřem s určitými nadějemi. Ty byly posíleny vítězstvím v prvním domácím zápase 27:26. Jenže odveta našim hráčům vůbec nevyšla. Prohráli s Ruskem na jejich palubovce 21:29 a to znamená, že se nepředstaví na MS, které se bude příští rok konat ve dvou zemích, v Německu a Dánsku.

Neúčast našich hráčů na vrcholné akci je o to mrzutější, že nemohou navázat na skvělé šesté místo, kterého dosáhli na letošním mistrovství Evropy, což bylo vyrovnání nejlepšího výsledku našeho týmu v samostatné historii.

V tomto zápase naši házenkáři od začátku ztráceli. V jednu chvíli Česko prohrávalo už o pět branek. Do poločasu se našemu týmu povedlo snížit alespoň na 11:14.
Ve druhé půli se našim podařilo dotáhnout na dvě branky 21:23, ale do konce zápasu už Češi během 12 (!) minut nevstřelili ani gól, takže pro Rusy nebyl problém zápas dotáhnout do pohodového konce.

„Nezvládli jsme zejména závěr. I když jsme v prvním poločase prohrávali o hodně, pořád jsme byli v zápase a dotáhli jsme se až na rozdíl dvou branek. Ale závěr jsme nezvládli,“ litoval kouč Jan Filip. „Vepředu jsme neměli takový tlak, jak bychom potřebovali, a kvalita naší střelby byla také nedostačující, abychom tady mohli uspět. Další věcí potom bylo to, že jsme dostávali góly ze situací, z kterých jsme nechtěli,“ dodal Filip.

Rusko – ČR 29:21 (14:11)

Sestava ČR: Mrkva, Adamík – Hrstka, Bečvář, Landa, Jurka, Horák, Kotrč, Kašpárek, Babák, Šlachta, Škvařil, Zdráhala, Číp, Mubenzem, Zeman. Rozhodčí: Pavičevič, Raznatovič (oba Černá Hora). Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 3:4. První zápas: 26:27, postoupilo Rusko.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient