Světový den dárců krve připomněli mostečtí strážníci městské policie

(Aktualizováno před )

Světový den dárců krve, který připadá na 14. června, oslovil strážníky Městské policie Most. Přijali výzvu a ve spolupráci s mosteckým pracovištěm Hematologicko – transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., jako dobrovolní dárci krev darovali hromadně. Cílem jejich společné návštěvy mostecké nemocnice bylo dát příklad ostatním a svým činem vyzvat ty, kteří jsou zdraví, ale krev dosud nedarovali, aby se dárci krve stali.

„V řadách strážníků máme 25 pravidelných dárců krve. K nim se přidalo dalších 10 strážníků – prvodárců, tedy lidí, kteří sebrali odvahu a rozhodli se stát pravidelnými dárci krve. Strážníci jsou ideálními dárci, protože jsou v dobré fyzické kondici a bývají zdraví,“ uvedla Veronika Loucká, manažerka prevence kriminality statutárního města Most.

„Iniciativy, s jakou přišla mostecká městská policie, jsou velmi potřebné a chvályhodné. Mostečtí strážníci mohou také inspirovat další dárce, jednotlivce i organizace. Lidé často o dárcovství uvažují, jen jim chybí ten potřebný impulz. A tím by mohla být právě tato akce městské policie. Všem, kdo přišli darovat krev, patří velké poděkování,“ řekla primářka hematologicko – transfuzního oddělení MUDr. Vladimíra Kašková.

V roce 2017 bylo v registrech transfuzních oddělení nemocnic Krajské zdravotní evidováno 13 495 dárců krve.

Noví dárci z Mostu mohou přijít každé úterý a čtvrtek od 6:45 do 9:00 hodin, bez předchozího objednání, i když je lepší se předem telefonicky informovat v evidenci dárců krve. Transfuzní stanice sídlí ve 4. patře budovy polikliniky, vchod pro dárce je z boku budovy polikliniky.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz