Search
Close this search box.

Světový den bez tabáku v plicní ambulanci

Kdy: 31. 5. 2018 – přijít můžete buď v 10:00 nebo ve 13:30 hod. /začátek programu pro skupinu zájemců v 10:00, pro další skupinu v 13:30 – edukační program pro více osob /

Kde: Plicní ambulance Nemocnice Havlíčkův Brod

Co můžete udělat pro své zdraví:
V rámci Světového dne bez tabáku, nabízí plicní ambulance edukační program, jehož náplní bude blíže seznámit zájemce s problematikou kuřáctví. Dále si zájemci mohou nechat změřit hladinu oxidu uhelnatého, vyplnit základní Fagerströmův test nikotinové závislosti a dozvědí se novinky v oblasti odvykání kouření.

Již od roku 1988 vyhlašuje Světová zdravotnická organizace – Světový den bez tabáku. Cílem této akce je rozšířit povědomí o škodlivosti kouření a jeho negativním dopadu na zdraví člověka. V České republice kouří 2 300 000 obyvatel a toto číslo stále narůstá. Každý rok podlehne následkům nemocí spojených s kouřením více jak 18 000 lidí. Kouření je nemoc, která poškozuje nejen samotného kuřáka, ale i osoby v jeho blízkém okolí (pasivní kouření).

Proč přestat kouřit:

Snížíte riziko rozvoje závažných chorob – nádorová onemocnění, onemocnění srdce a cév (infarkt, mozková mrtvice, ischemie aj), onemocnění plic (chronická obstrukční plicní nemoc, rozedma plic aj), cukrovka a další.

Pokud jste těhotná a přestanete kouřit, snížíte riziko potratu i vrozených vývojových vad.

U mužů se sníží riziko poruchy potence a plodnosti.

Průběh běžných onemocnění dýchacích cest bude pro Vás příznivější.

Zlepší se stav Vaší pokožky.

Budou se Vám lépe hojit rány.

Zlepší se Vaše fyzická kondice, bude se Vám lépe dýchat.

Snížíte negativní dopad na Vaše okolí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient