Search
Close this search box.

Svaz tělesně postižených si na členské schůzi volil vedení

Jarní členská schůze místní organizace Svazu tělesně postižených v České republice se konala ve středu 14. března ve společenském domě. Tentokrát měla výjimečný program, protože uplynulo pět let od posledních voleb a bylo potřebu zvolit předsedu, členy výboru a revizní komise.

Také se tradičně hodnotil uplynulý rok. „Myslím si, že byl úspěšný. Opět se nám zadařil projekt u Jihomoravského kraje na cvičení, dostali jsme také dotaci od města Hustopeče, Křepic a dalších obcí na ambulantní balíčky. Lidem se to moc líbí. Myslím si, že senioři si to zaslouží,“ uvedla předsedkyně svazu Bohumila Defeldová. Organizace také pořádá počítačové kurzy a kurzy finanční gramotnosti díky sponzorskému daru místní firmy. „Tyto aktivity jsou také prospěšné pro naše členy, protože jsme důvěřiví a můžeme někomu naletět,“ dodala.
S 537 členy je místní organizace největší v celém Jihomoravském kraji. I členská schůze měla opět velkou návštěvnost. Na programu bylo vystoupení dětí, volby, diskuze se starostkou města Hanou Potměšilovou i oblíbené Kolo štěstí. „Předškoláci představili krátké pásmo o jarních zvířátkách,“ doplnila k programu Blanka Nešporová, ředitelka MŠ Pastelka.

V roce 2018 čeká členy svazu opět spousta společenských akcí. „V dubnu jedeme na týdenní pobyt do lázní Piešťany. V létě se opět těšíme na mezinárodní seniorský tábor, který organizuje město Hustopeče. Také pořádáme zájezd pro prarodiče s dětmi,“ prozradila některé plánované aktivity Defeldová.

Výsledky voleb nebyly žádným překvapením – předsedkyní byla znovuzvolena Bohumila Defeldová. Pouze výbor se rozšířil o novou členku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient