Search
Close this search box.

Svatý Martin přijel v pátek do Turnova

Vítání sv. Martina proběhlo letos v Turnově II již popáté. Tradiční milou akci připravila škola v Alešově ulici. Zájem veřejnosti byl obrovský!

„Akci pořádáme již pravidelně a vždy nás těší, že ji navštíví mnoho dětí i dospělých, a to nejenom těch, kteří jsou s naší školou nějak spjati. Lidé z Turnova II si již na vítání svatého Martina zvykli, jsme rádi, že můžeme zpestřit kulturní život v této části města, “ prozradila hlavní organizátorka akce učitelka ZŠ Alešova Vendula Bičíková.

Vítání sv. Martina začalo před vchodem do ZŠ Alešova, kde večer zahájil ředitel ZŠ Skálova Turnov Michal Loukota. Poté byla přiblížena historie postavy sv. Martina a především křesťanská legenda, ve které se rozdělil s žebrákem o svůj plášť. Účastníci se následně seřadili do lampionového průvodu, který vyrazil na stadion.

I v letošním roce kromě svatého Martina na bílém koni zazněly písně spojené s tímto svátkem. Ty si pro příchozí připravil sbor 1. a 2. stupně školy v Alešově a Skálově ulici. Sbor oblečený v bílém symbolizoval sníh, který si letos asi dá načas.
Mezi diváky přišly také postavy, které se objevují mezi svatým Martinem a Štědrým dnem – nechyběli tak Mikuláš, Ondřej, Kateřina, Barbora či Josef s Marií. Postavy na závěr vyrazily mezi lidi s košíčky plnými svatomartinských rohlíčků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient