Sušičtí policisté pátrají po pachateli vloupání do prodejny

Dne 21. března 2018 přijali policisté oznámení o vloupání do prodejny v obci Sušice. Neznámý pachatel vytrhl kovovou okenní mříž, vypáčil okno a vnikl do objektu. Prodejnu prošel, vypáčil dveře. Pokusil se vypáčit i dvířka od trezoru, což se mu nepodařilo. Dále vypáčil dveře plechové skříně, ve které se nacházely šuplíky. Ty opět vypáčil a ukradl z nich finanční hotovost ve výši 81 tisíc korun. Škoda, kterou způsobil na poškozených věcech, byla však větší. Byla stanovena na 100 tisíc korun.

Na místo byla přivolána výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování Klatovy a také psovod se služebním psem. Policisté provedli šetření v okolí, ohledání místa činu, zajistili kriminalistické stopy a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a trestného činu krádež. Po pachateli pátrají.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.