Search
Close this search box.

Superministr povede dvě ministerstva. Jde to?

Po totálním fiasku s e-shopem na dálniční známky, za který se ministerstvo dopravy chystalo bez výběrového řízení utratit více než 400 milionů, došlo k rychlé výměně ministrů na tomto resortu.

Premiér Andrej Babiš pochopil, že toto by mediálně neustál a nyní už bývalého ministra Kremlíka odvolal.

Co ale dál? Personálně slabé hnutí ANO nemá příliš na výběr a schopní a zároveň loajální lidé ochotní stát se obhájcem neobhajitelného také nerostou na stromech.

Řešení našel v již nyní velmi zaneprázdněném ministru Průmyslu a obchodu a vícepremiérovi v jedné osobě Karlu Havlíčkovi, který od nynějška usedne i na uvolněnou židli na ministerstvu dopravy.

Je možné to zvládnout? Miroslav Kalousek má jasno. V pořadu České televize odkázal na dřívější Havlíčkovo tvrzení, že se rezortu průmyslu a obchodu věnuje 16 hodin denně. „Den nemá 32 hodin,“ konstatoval suše Kalousek.

Pro fakt, že vést ministerstvo není jen tak, hovoří i výše mzdy. Ta u ministrů dosahuje bezmála dvouset tisíc. Za tuto sumu by si ministerstvo zasloužilo plnou pozornost a ne práci na půl úvazku.

Premiér Babiš je však jiného názoru. „Je to skvělý manager a zvládne to,“ nechal se slyšet. Třeba ví něco, co my nevíme a dvojnásobný ministr Karel Havlíček je něco jako superman.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient