Šumperští kriminalisté odhalili několik výrobců pervitinu

(Aktualizováno před )

I dílem náhody se někdy může policistům podařit rozkrýt případ závažné trestné činnosti. Velké překvapení čekalo 18. května na policisty šumperského obvodního oddělení, kteří v rámci šetření k majetkové trestné činnosti odhalili mladíka, který v batohu na zádech přenášel varnu, chemikálie a léčivo připravené k finální výrobě pervitinu. K protiprávnímu jednání se 24letý muž doznal. Policisté ho zadrželi a umístili v policejní cele. Ještě téhož dne si vyslechl obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu. Trestní stíhání muže je vedeno na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži podle trestního zákoníku až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Na přelomu měsíce května a června realizovali policisté územního odboru Šumperk, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti, hned dva případy na úseku drogové trestné činnosti.

Při první realizaci, která proběhla 29. května 2018, zadrželi kriminalisté v Šumperku dva muže ve věku 40 a 48 let, a to bezprostředně po nedovolené výrobě metamtefaminu (pervitinu). Při domovních prohlídkách následně zajistili věci související s nelegální výrobou a distribucí drog, mimo jiné i vyrobený pervitin, varné sklo a chemikálie používané k nedovolené výrobě pervitinu. Oba muže kriminalisté obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a to ve formě spolupachatelství. Mladší z mužů byl navíc za takový čin v posledních třech letech potrestán a z výkonu posledního trestu odnětí svobody podmíněně propuštěn v polovině minulého roku. Trestní stíhání tohoto muže je vedeno vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu tak podle trestního zákoníku hrozí mimo jiné až desetiletý trest odnětí svobody.

Druhá realizace proběhla 6. června 2018. Při této kriminalisté zadrželi 48letou ženu ze Šumperku, která měla v průběhu roku 2018 distribuovat pervitin několika odběratelům ze Šumperska. V průběhu domovní prohlídky policisté zajistili pervitin, ale také prostředky pro jeho distribuci. Proti ženě je vedeno trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí ženě podle trestního zákoníku až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz