Šumperští atleti zazářili na halovém ME veteránů ve Španělsku

V termínu 19.-24. března proběhlo ve španělské metropoli evropské veteránské mistrovství v hale, kde se představilo hned několik zástupců ze Šumperku. A bylo to povedené mistrovství. Celkem si rodáci ze Šumperku a okolí přivezli devět medailí.

Nejvíce se zadařilo Květoslavu Vykydalovi (kategorie M80), který si přivezl hned čtyři cenné kovy. Nejcennější zlatou medaili získal ve skoku do výšky, když překonal laťku ve výšce 118cm. Stříbrný kov vybojoval v běhu na 60m překážek časem 13,53s. Dva bronzy pak přidal jednak ve skoku o tyči, když se přehoupl přes 180cm a dále ve štafetě na 4x200m, jejíž složení bylo Vykydal, Vonášek, Jermář (taktéž člen šumperského oddílu) a Matzner. Vítězství si také vyházela Jarmila Klimešová (kategorie W70) v hodu oštěpem. Její nejdelší pokus měřil 27,07m a znamenal zisk zlaté medaile. Zároveň stanovila ve své kategorii nový evropský rekord! Zuzana Pumprlová (kategorie W55) si z Madridu odváží bronz ze skoku o tyči, když se jí podařilo překonat laťku ve výšce rovných 200cm. Dvě medaile vybojoval vrhač Petr Suchomel (M50). První, bronzovou, za výkon 48,81m v hodu kladivem, druhou, která měla punc stříbra, pak přidal v hodu břemenem výkonem 17,77m.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak