Šumperskému fotbalu se venku nedaří, prohrál i v Bruntále

Doma jim to začalo jít, ale venku stále ne a ne uspět. Šumperští fotbalisté si tentokrát přivezli příděl 0:3 z nedalekého Bruntálu.

Dlouho přitom drželi naději aspoň na částečný bodový zisk. Potopila je až závěrečná půlhodina nedělního derby, kdy Slavoj chytil střeleckou slinu.

„Ve venkovních zápasech nemáme takové sebevědomí jako doma, kluci si tolik nevěří, opakuje se to samé už od začátku sezony,“ hledal příčiny další porážky na hřišti soupeře trenér Šumperku Bohdan Hecl.

První půle nenabídla mnoho fotbalové krásy ani na jedné straně. Hrál se opatrnější fotbal s vyčkávací taktikou. Bruntál zahrozil šumperskému brankáři Kreizlovi aspoň částečně. Hosté ovšem žádnou tutovku nevyprodukovali a do zbytku hrací doby měli co zlepšovat.

„Během druhého poločasu byla krátká pasáž, kdy jsme konečně pobývali na míči a kombinovali,“ pokračoval Hecl. „Jenže všechny naše dobré situace končily kolem šestnáctky, odtud se těžko vytvářejí velké příležitosti,“ mrzelo ho.

Podhorný nedohrál

Olympia zasadila žluto-modrým rozhodující verdikt v 57. minutě. Její snažení proměnil v branku Patrik Kundrátek. Za chvíli jej napodobil zvýšením na 2:0 Zdeněk Orság a bruntálskou výhru deset minut před koncem pečetil Martin Cabal. Žádné drama se neservírovalo.

„Soupeř vyhrál zaslouženě, nedokázali jsme si vypracovat vůbec nic,“ uznal šumperský lodivod. „Navíc se nám zranil Miroslav Podhorný, takže už tak slabá ofenziva dostala ještě více zabrat. Bruntál nebyl o třídu lepší, vyloženě nás nepřehrával. Ale nemáme chuť jít do soupeře a porazit ho, pouze čekáme na gól.“

Šumperk je po devíti kolech divize E stále na třetí nejnižší příčce pořadníku, s čtyřbodovým náskokem na předposlední Přerov. V neděli 7. října doma přivítá Havířov.

FC Slavoj Olympia Bruntál – FK Šumperk 3:0 (0:0)

Branky: 57. Kundrátek, 65. Orság, 80. Cabal. Rozhodčí: Hubený – Podhajský, Heger. ŽK: P. Kundrátek, L. Kundrátek, Češek, Kyselý, Němec – Rozsíval, Jurásek. Diváci: 420.

Bruntál: Studený – Dohnálek, Hrabovský, P. Kundrátek (81. Nosál), L. Kundrátek (78. Blažek), Lavrovič, Češek, Kyselý, Němec, Orság (72. Cabal), Urban. Trenér: Antonín Mura.

Šumperk: Kreizl – Morong (71. Šléška), Macura, Smrž, Podhorný (19. Šebela), Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek, Bernard, Olejník, Horák. Trenér: Bohdan Hecl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak