Šumperk zvítězil ve Staré Říši, letos ještě neprohrál

Fotbalové mužstvo z podhůří Jeseníků se dobře připravilo na začátek jarní části Divize D. Šumperk bodoval už ve čtvrtém utkání za sebou, když v neděli 15. dubna vyrazil na hřiště Staré Říše. Zvítězil 2:1 a upevnil si postavení mezi nejlepšími mančafty.

„Jeli jsme k dnešnímu utkání v hodně okleštěné sestavě, protože se zranili Ševčík a Šinogl,“ líčil šumperské problémy trenér Bohdan Hecl. „Trochu panovaly obavy, aby během duelu nedošlo ještě k dalším zdravotním problémům a kádr se nezúžil,“ přiznal.

Navzdory neúplné sestavě předvedli Severomoravané na Vysočině solidní výkon. Na gólovou radost sice museli čekat až do konce prvního poločasu, ale dočkali se. Ve 41. minutě poslal hosty do trháku Lukáš Horák. „Ale ještě nám jeden gól předtím rozhodčí neuznal,“ upozornil Hecl.

„Potom jsme už regulérně skórovali po chybě soupeřova gólmana. Měli jsme i více ze hry, takže to bylo zasloužené vedení. Soupeř neměl tolik možností.“

Šumperské uklidnil až v 88. minutě trefou na 2:0 Jan Nimrichtr, který si stáhl k sobě míč a ukázkovým zakončením po zemi skóroval. Ovšem domácí nesložili zbraně. Těsně před vypršením hrací doby stáhli manko na polovinu, prosadil se Radek Cipruš. „Zbytek zápasu už jsme dohráli v klidu,“ ujišťoval kouč modro-žlutých.

„Pořád nemáme stoprocentní kvalitu, ale částečně to přičítám i špatnému povrchu. Zrovna ve Staré Říši není hřiště optimální, do toho foukal šíleně vítr. Ale jinak zasloužené body pro nás, jedinou vadou na kráse byla inkasovaná branka v závěru.“

Svěřenci Bohdana Hecla drží na jaře převážně pozitivní bilanci. Ze čtyř odehraných střetnutí třikrát vyhráli a jednou remizovali. Ve zmíněné čtveřici mačů navíc obdrželi pouhé dvě branky. I proto jim v žebříčku Divize D náleží pěkná čtvrtá pozice.

Příště však Šumperk čeká pořádná fuška. V neděli 22. dubna doma přivítá druhý Žďár nad Sázavou. Ten ale prakticky tabulku vede, jelikož vedoucí Tišnov předčasně odstoupil ze soutěže.

FSC Stará Říše – FK Šumperk 1:2 (0:1)

Branky: 88. Cipruš – 41. Horák, 83. Nimrichtr. Rozhodčí: Vondryska, Mayer – Švehla, Kundelius. ŽK: Kreizl, Bernard (oba Šumperk). Diváci: 120.
Stará Říše: Jícha – Chlumský (72. Bastl), Hekerle, Príborský, Heide, Severa, Vacek, Plichta, Ocumanu, Cipruš, Šmíd. Trenér: Luděk Kovačík.
Šumperk: Kreizl – Dostál (64. Muzikant), Smrž, Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek, Španihel, Bernard, Olejník, Horák, Máňka (90. Max). Trenér: Bohdan Hecl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak