Šumperk vrátil porážku Polné, vyhrál 2:0

V neděli v 15 hodin odstartoval pro šumperské fotbalisty boj o body do tabulky Divize D. Svěřenci Bohdana Hecla přivítali soupeře, na kterého nemají dobré vzpomínky. Na podzim v Polné prohráli vysoko 0:7. „Postavili jsme se soupeři, který nás na podzim povodil. Byly jsme připraveni na změny v jejich kádru, ale my jsme také nebyli v nejlepší situaci, zranil se Maňka a v trestu je Horák. Celkově máme úzký kádr,“ komentoval situaci, ve které se Šumperk nachází jeho kouč Bohdan Helcl.

Tentokrát začal tým z podhůří Jeseníků o mnoho lépe. Už v desáté minutě našel Rozsíval na pravé straně Muzikanta, který přihrával pod sebe Šinoglovi a ten trefil střelou padajícího obránce a byla z toho penalta. Tu s přehledem proměnil Filip Rozsíval. „Chtěli jsme v úvodu jara vyhrát, což se nám podařilo. Nebyl to vůbec pěkný fotbal. Jak jsme byli zvyklý hrát v přípravě po zemi, tak dnes to nešlo, protože soupeř to hned od začátku cpal nahoru a poté se rval o odražené míče. Pokud jsme to ale dali na zem, tak nám to šlo, důkazem byla akce před prvním gólem. Měli jsme tam ještě pak několik dobrých náznaků“ komentoval obraz hry Hecl.

Poté Kreizl chytil jasný gól, kdy se Bajer uvolnil na šestnácte. „V kabině jsem kluky nabádal, že se musíme vyvarovat standardkám kolem vápna a začít více sbírat odražené míče, což se nám docela podařilo, ale musím uznat, že na nás soupeř vyvinul tlak,“ pokračoval šumperský lodivod.

Ve druhém poločase měli více šancí hosté. Tou největší byla střela z hranice penalty, ale Kreizl byl na místě. Na druhé straně hlavičkoval z malého vápna Nimrichtr nad. V 84. minutě pak Rozsíval rozehrál rohový kop na Ševčíka, kterému se střela ale nepovedla a míč se dostal zpět ke střelci první branky, který našel na přední tyči Muzikanta, který uklidil míč hlavou do sítě.

„My jsme hrozně rádi za ty body a teď pojedeme už klidnější do Tasovic uhrát nějaké body a budeme doufat, že se nějací hráči uzdraví a jednáme ještě o nějakém příchodu,“ uzavřel Hecl.

ŠUMPERK – POLNÁ 2:0 (1:0)

Branky: 10. Rozsíval (pen), 84. Muzikant. Karty: Jurásek – Bajer, Rozhodčí: Šafrán – Richtár, Šimeček, Diváci: 150.

Šumperk: Kreizl – Jurásek, Španihel, Smrž, Olejník – Bernard, Dostál (61. Ševčík) – Muzikant (89. Simon), Rozsíval, Šinogl – Nimrichtr
Polná: Skočdopole – Holub (70. Fadrný), Pecina (87. Caha), Haala, Čížek, Urbánek, Kubec, Vedral, Klíma, Hrdlička (79. Tlačbaba), Bajer

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak