Šumperk trápí koncovka, z Opavy veze pětigólový příděl

Šestý zápas, pátá porážka. Herně to není špatné, výsledkově ano. Fotbalisté Šumperku v sobotu dopoledne pohořeli proti béčku Opavy, prohráli 0:5. Dál se tak topí v problémech. Jsou na tom velmi podobně jako poslední Přerov.

Tabulka divize E po šestém kole hovoří jasně: týmu z podhůří Jeseníků patří až předposlední příčka, se ziskem jediného bodu za remízu se Vsetínem.

Utkání na opavském hřišti mělo podobný průběh jako většina dosavadních partií. Šumperk podstatnou část hrací doby předváděl dobrý výkon, k výhře však měl daleko.

„Během prvního poločasu naše hra nebyla vůbec špatná, dokonce jsme si vytvořili několik velkých šancí,“ hodnotil duel šumperský asistent trenéra Radim Netopil. „Bohužel soupeř zápas zlomil dvěma góly ze závěru úvodní půle. To Opavě hodně pomohlo, byla nahoře a my dole,“ smutnil.

Slezský fotbalový klub svůj dvoubrankový náskok brzy rozšířil. V 55. minutě vedl už 3:0, navíc za další čtvrthodinu se podruhé v utkání prosadil Denis Darmovzal. Hned poté nařízený pokutový kop proměnil Adam Helebrand. Domácí si užívali náskoku o pět gólů a dokráčeli pro hladké vítězství.

„Opava proti nám postavila asi čtyři hráče z hlavního mužstva, kteří samozřejmě hráli o to, aby získali co největší pozornost trenérů. Hráli tak naplno až do úplného konce,“ popisoval Netopil. „Trápí nás stále koncovka, když člověk stále prohrává, psychika není vůbec dobrá. Hráči dělají i věci, které by normálně nedělaly.“

Šanci na reparát mají fotbalisté FK Šumperk v neděli 16. září, od 16 hodin doma přivítají Kozlovice.

SFC Opava B – FK Šumperk 5:0 (2:0)

Branky: 39. a 79. Darmovzal, 55. a 87. Helebrand (penalta), 46. Jurečka. Rozhodčí: Volek – Kostelník, Šimoník. ŽK: Jurečka, Souček – Macura, Smrž, Rozsíval, Bernard, Olejník. Diváci: 83.

Opava B: Fendrich – Swiech, M. Helebrand, Freit (57. Fusek), A. Helebrand, Jurečka (67. Veselý), Socha (75. Hluchý), Darmovzal, Keller, Kuzník, Souček. Trenér: Lukáš Černín.

Šumperk: Kreizl – Macura, Ševčík (55. Šléška), Smrž, Podhorný, Rozsíval, Nimrichtr (63. Simon), Jurásek, Bernard, Olejník, Šebela (46. Morong). Trenér: Bohdan Hecl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak